کد خبر 426874

وزیر کشور: مراکز پرتجمع کشور مانند بوستان‌ها تعطیل می‌شوند

وزیر کشور گفت: با موافقت رئیس جمهور طرحی را اجرا خواهیم کرد که بر اساس آن مراکز پرتجمع و تراکم در شهرها تعطیل خواهند بود؛ البته همه فروشگاه‌ها که کالاها و مایحتاج عمومی مردم را تأمین می‌کنند به صورت شبانه روز فعال خواهند بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد:  روز گذشته طرحی از سوی وزارت بهداشت به ستاد ارائه شده بود که با حضور همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط که 25 دستگاه بودند، تصویب شد.

وی تصریح کرد: امروز نیز این طرح که به تصویب ستاد  رسیده بود، در هیئت دولت مطرح شد و شخص رئیس جمهور نیز با اجرا شدن این طرح موافقت کرد و دستور لازم را برای اجرای آن صادر کرد.

رحمانی فضلی درباره جزئیات طرح اشاره شده گفت: اساس این طرح مبتنی با مشارکت و همکاری مردم است و بر اساس آن مراکز پرتجمع و متراکم در شهرها از جمله بوستان‌ها و پارک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ در کل کشور  تعطیل خواهند بود؛ همچنین همه فروشگاه‌ها که کالاها و مایحتاج عمومی مردم را تأمین می‌کنند به صورت شبانه روز فعال خواهند بود.

وزیر کشور ادامه داد: در تردد‌ها از مردم خواهیم خواست که سفرهای خود را مدیریت کنند تا ان‌شاالله تراکم به روزهای آخر نرسد و مشکلی به وجود نیاید.

وی در پایان گفت:  همچنین در ورودی شهرها نیر محدویت‌هایی برای مسافرین جدید پیش‌بینی شده است و در واقع سختگیری‌های جدید برای مقابله با کرونا در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر