{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 426614

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران باتاکید بر اینکه باید پروتکل سختگیرانه تر برای مسافران در نظرگرفته شود،گفت: لازمه ماندن مردم در منازل استمرار تعطیلی ادارات و مراکز پرتردد است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  علیرضا زالی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص موج بازگشت مسافران که از امشب و یا فردا آغاز خواهد شد اظهار داشت: در مبادی ورودی و خروجی شهرها طرح تب سنجی اجرا شد و باید به این موضوع توجه داشت افرادی که بدون علامت و یا در دوران نهفتگی قرار دارند در این روش مورد شناسایی قرار نمی‌گیرند و کسانی که با دوره نهفتگی به سایر استان‌ها سفر می‌کنند، بیماری آنها در استان‌های دیگر بروز خواهد کرد.

زالی افزود: پیشنهاد می‌شود که عزیزان در هلال احمر و وزارت بهداشت یک پروتکل، جامع و کارآ تری را برای بازگشت تعداد معدودی از هموطنان که به توصیه‌های مؤکد توجه نکرده اند داشته باشند چرا که اگر طرح تب سنجی برای بازگشت مسافران باز هم صورت بگیرد ممکن است تعدادی مورد غفلت واقع شوند و یا علائم بالینی آنها بروز نکرده باشد.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود که پروتکل سختگیرانه‌تری در موج بازگشت این افراد در نظر گرفته شود تا بتوانند بخش زیادی از افراد مورد معاینه و غربالگری واقع شوند و به محیط‌هایی منتقل شوند که توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران بیان داشت: کسانی که این زحمت را برای کشور و وزارت بهداشت به وجود آورده اند باید بپذیرند که زمانی مورد معطلی قرار بگیرند تا بتوانند معاینه و بررسی شوند چون در روش تب سنجی ۳۵ تا ۴۰ درصد افراد حتی با بروز علائم هم ممکن است فاقد تب باشند و با استفاده از تب بر، تب قطع شده باشد و ممکن است تب یافته کاذب ایجاد کند و هم اکنون تب سنجی ۲۴ ساعته در حال انجام است اما روشی قطعی نیست و با علائم بالینی مورد تاکید است.

زالی عنوان داشت: نامه‌ای به وزارت بهداشت ارسال شده و در خواست شده که در ستاد ملی کرونا جهت اعمال جریمه و ایجاد بازدارنده برای کسانی که به سفر می‌روند مطرح و تصمیم گیری شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با بیان اینکه اگر بخواهیم مردم در منازل خود بمانند یکی از الزامات آن این است که استمرار تعطیلی‌ها صورت بگیرد گفت: تعطیلی ادارات، مراکز تجاری و مراکز پرتردد برای جلوگیری از شیوع کرونا و ماندن مردم در منازل لازم است که ادامه پیدا کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری