کد خبر 425260

توصیه‌های مهم برای استفاده از عابربانک

در ادامه با مهم‌ترین نکات برای پیشگیری ابتلا به کرونا ویروس در هنگام استفاده از عابربانک و برداشت وجه آشنا می‌شوید.

به گزارش اقتصادآنلاین، نکاتی که برای پیشگیری  از شیوع و گسترش ویروس کرونا باید در هنگام استفاده از عابربانک رعایت گردد به شرح زیر است:

1.    حتی الامکان سعی کنید جابجایی‌های پولی و یا خرید را با اپلیکیشلن نصب شده بر روی گوشی خودتان انجام دهید تا نیاز به استفاده از سیستم‌های عابر بانک را به حداقل برسانید.

2.    در صورت نیاز، اگر با قصد برداشتن پول از عابربانک از منزل خارج شدید حتما با خودتان حداقل یک عدد دستکش یکبار مصرف به همراه ببرید.

3.    هنگام رسیدن به دستگاه عابربانک با هوشیاری کامل عمل کنید و به هیچ چیز دست نزنید. ابتدا در یکی از دستان دستکش یکبار مصرف را بپوشید و با دست دیگر کارت عابربانک را آماده سازید.

4.    کارت را با دقت و بدون تماس دست با دستگاه وارد محل کارت خوان دستگاه نمایید. و با دست دستکش دار اقدام به استفاده از پانل دکمه‌های دستگاه جهت ورود رمز و مبلغ مدنظر نمایید.

5.    پس از خارج شدن کارت از دستگاه با دست بدون دستکش کارت را در جیب بگذارید و با دست دستکش دار پول را داخل کیف بگذارید. از تماس مستقیم با اسکناس خودداری کنید.  

6.    در نهایت دستکش را طوری از دستتان خارج کنید که هیچ جای بدنتان با قسمت رویی دستکش که در تماس با دستگاه قرار گرفته است تماس پیدا نکند.

7.    بلافاصله دستکش را در اولین سطل زباله نزدیک خودتان (ترجیحا سربسته) بیاندازید.

8.    از هر دستکش یکبار مصرف فقط یکبار استفاده نمایید.

9.    در صورتیکه ضروری پیش آمد که از دستگاه عابر بانک استفاده کنید و دستکش همراه‌تان نبود حتما دقت کنید و یک دستمال کاغذی به دور انگشتان بپیچید طوری‌که انگشتان شما با پانل دکمه‌های دستگاه تماس پیدا نکند و سپس دستمال کاغذی را بلافاصله در اولین سطل زباله نزدیک خودتان (ترجیحا سربسته)بیاندازید.

10.    در طول استفاده از دستگاه و بعد از آن به هیچ وجه صورت خودتان را لمس نکنید.

 

بیشتر بخوانید

نکات کلیدی پیشگیری از ابتلا به کرونا در ادارات

مهم‌ترین نکات برای مراقبت از خود در برابر کرونا

نکات مهم پیشگیری از ابتلا به کرونا در پمپ بنزین‌ها

در صورت داشتن علائم تب و سرفه چه کنیم؟

نکات حیاتی پیشگیری از ابتلا به کرونا در آرایشگاه

نکات مهم پیشگیری از ابتلا به کرونا در مراکز خرید

مهم‌ترین نکات برای مراقبت از وسایل شخصی در برابر کرونا

موارد حیاتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در رستوران

بیشتر بخوانید
ارسال نظر