کد خبر 423109

بازی‌های فکری بهترین سرگرمی برای قرنطینه خانگی

مسوول کمیته بازی‌های فکری هیات ورزش‌های همگانی استان همدان گفت: باتوجه به تاکید مسوولان بهداشتی مبنی بر ماندگاری مردم در خانه به جهت پیشگیری از ویروس کرونا، بازی‌های فکری بهترین سرگرمی برای گذراندن این ایام شناخته می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا خرمرودی اظهار داشت: انجام بازی های فکری علاوه بر اینکه می تواند خانواده ها را گردهم جمع کند، بر تقویت قدرت فکر و حافظه، افزایش روحیه و بالارفتن نشاط و شادابی در خانه و بین اعضای خانواده منجر می شود.

وی اضافه کرد: خانواده ها می توانند با کمی ذوق و خلاقیت، این روزها را به ماندنی‌ترین روزهای زندگی‌ خود تبدیل کنند و کانون دورهمی خود را به فضایی شاد و دلنشین تبدیل کنند.

خرمرودی خاطرنشان کرد: بازی هایی نظیر مکعب روبیک، دومینو، دوزبازی، جدول سودوکو، برج جنکا، پنتاگو، آبلون، پل ماکارونی و اتللو جزو بازی های فکری هستند که می تواند به خوبی اوقات فراغت خانواده ها در خانه را پر کند.

مسوول کمیته بازی های فکری هیات ورزش های همگانی همدان با اشاره به تاثیر زیاد بازی های فکری در رشد ذهنی و افزایش ضریب هوشی کودکان اظهار داشت: بازی های فکری نوعی آفرینندگی، فرآیند ذهنی، شیوه تفکر و رویکردی در حل مساله است که کمک مبتکرانه‌ ای برای درک و فهم کودک، به خصوص در سال‌های ابتدای دبستان می‌کند.

طبق اعلام رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به پنج هزار و ۸۲۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۴۵ نفر رسیده و همچنین هزار و ۶۶۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

تعداد بیماران کووید - ۱۹ در استان همدان به ۳۴ تن رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر