{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422794

یک عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به شیوع کرونا در این استان و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی از همه مسئولان خواست که به این استان کمک کنند.

منوچهر جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حالت عادی بیمارستان رازی در استان ۳۰ تا ۳۵ مریض را بستری می‌کرد، اما در بازدیدی در دو روز گذشته از این بیمارستان داشتم حکایت از این داشت که در یک روز حدود ۱۰۷ بیمار را بستری کرده‌اند، این یعنی در استان گیلان به تخت‌های بیمارستانی و آی سی یو بیشتری نیاز داریم.

وی ادامه داد: از طرف دیگر تعدادی از پزشکان و پرستاران بستری شده‌اند ما به نیروی بهداشتی و درمانی بیشتری در گیلان نیاز داریم، انتظار می‌رود که مسئولان به کمک گیلان بیایند. در سرکشی که به بیمارستان‌های خصوصی و دولتی گیلان داشتم شرایط را عادی ندیده است شرایط به گونه‌ای است که اگر مردم رعایت نکنند و لوازم بهداشتی و درمانی کافی نباشد وضعیت سخت‌تر شده و کنترل بیماری نیز با مشکل مواجه می‌شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «همه باید کرونا را جدی بگیریم»، اظهار کرد: باید همه مسائل بهداشتی را رعایت کنند همچنین تجهیزات لازم به پزشکان و پرستاران و کادر درمانی داده شود تا آنها از ابتلا به کرونا مصون بمانند.

جمالی همچنین در مورد بستن مبادی ورودی استان گیلان، گفت: هرجا تجمع بیشتری باشد احتمال کنترل شرایط سخت‌تر خواهد شد. قطعا باید مبادی ورودی کنترل شود تا شاهد گسترش بیشتر کرونا نباشیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری