کد خبر 422629

ثبت نخستین فوت بیمار کرونا در خراسان شمالی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، آمار نهایی مبتلایان به کویید ۱۹در خراسان شمالی تاکنون به ۱۶نفر رسیده که آمار فوت‌شدگان در استان یک نفر است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سید احمد هاشمی، آمار مبتلایان به کویید ۱۹ به تفکیک شهرستان‌ها را اعلام و اظهار کرد: تاکنون بجنورد ۹ نفر، شیروان ۲ نفر، آشخانه ۲ نفر، جاجرم ۲ نفر و اسفراین ۱ نفر به کویید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

وی آمار فوت‌شدگان این بیماری در خراسان شمالی را یک نفر عنوان کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ضمن هشدار جدی نسبت به رعایت نکات بهداشت فردی، بر پرهیز از تجمعات و مسافرت‌های غیرضروری تأکید کرد.

وی توصیه کرد: شهروندان در خانه بمانند و از منزل خود خارج نشوند. رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سروصورت و پرهیز از دست زدن به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: به پزشکان توصیه می‌شود به‌هیچ‌عنوان برای بیماران مبتلا به سرماخوردگی، گلودردها و عفونت دستگاه تنفسی کورتون تجویز نکنند.

هاشمی با اشاره موضوع کمبود ماسک و محلول ضدعفونی نیز توضیح داد: این یک مشکل عمده در سطح کشورمان است اما با پیگیری‌های صورت گرفته، به‌زودی تولیدات ماسک و محلول در سطح استان آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: به‌زودی محلول ضدعفونی در سطح داروخانه‌های استان توزیع می‌شود تا مردم از نگرانی خارج شوند اما توصیه بهداشتی، رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مکرر دست‌ها با آب و صابون است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر