{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421650

شیوع ویروس کرونا از اول اسفند در ایران گزارش شد و تا ظهر روز دوازدهم اسفندماه، ۶۶ نفر قربانی گرفته و ۱۵۰۱ نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند. اما شیوع این ویروس تنها دل‌مشغولی این روزهای شهروندان نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این روزها در کنار کرونا، بحث دیگری که در میان مردم داغ است، بی مشتری ماندن کسب و کارهای خرد و ضرری است که در روزهای پایان سال که معمولا بهترین زمان فروش آن‌ها ست، متحمل خواهند شد. اما این همه ماجرا نیست و به نظر می‌رسد عده‌ای هم از این شرایط منتفع می‌شوند.

برای مثال در پی تعطیلی موقتی مدارس و دانشگاه‌ها که مقرر شده از طریق آموزش مجازی در رسانه ملی جبران شود. اما حالا برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی از دانش‌آموزان می‌خواهند برای جبران عقب‌افتادگی‌های ناشی از تعطیلات در گروه‌های رفع اشکال درسی عضو شوند.

یکی از این گروه‌ها که حدود ۲۱۰۰ کاربر دارد، ۱۰ هزار تومان حق عضویت در گروه درس فیزیک از ۱۲ اسفند تا ۱۶ فروردین تعیین کرده که اگر همه کاربران در آن عضو شوند، می‌تواند ۲۱ میلیون تومان تنها برای همین درس به جیب بزند.

با توجه به گسترش چمشگیر کلاس‌های کمک آموزشی و نزدیک بودن کنکور، احتمالا در روزهای آینده شاهد شکل‌های دیگری از فروش آموزش به عنوان یک کالا در فضای مجازی و شنیده شدن دوباره نام‌های آشنای «مافیای کنکور» یا «مافیای کلاس‌های کمک آموزشی» خواهیم بود.

این مسئله همچنین در روزهایی است که احتمالا بسیاری از دانش آموزان با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور توانایی دسترسی به این آموزش‌های فوق برنامه را ندارند، می‌تواند به بی‌عدالتی‌های آموزشی موجود در کشور دامن بزند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری