{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421642

کیفیت هوای پایتخت امروز سه شنبه برای دومین روز متوالی با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۴۳ در شرایط پاک قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز نیز روی شاخص ۴۰ در شرایط پاک بود.

در همین مدت،  غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۲۳ و منواکسید کربن با شاخص ۱۵ بوده است.

بر این اساس،  ایستگاه‌های شهرداری (منطقه۱۵) با شاخص ۵۷،  پارک قائم (منطقه۱۸) با شاخص ۵۵ و  پاسداران(منطقه ۳) با شاخص ۵۳ طی ۲۴ ساعت گذشته با اینکه نسبت به سایر مناطق دارای آلایندگی بودند ولی در شرایط قابل قبول قرار دارند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه۱۵) با شاخص۲۴، ستاد بحران(منطقه ۷) با شاخص ۲۷ و پونک با شاخص ۲۸ در همین مدت جزو پاک ترین مناطق تهران بوده اند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۲۸ روز هوای پاک،  ۲۳۶ روز هوای قابل قبول،  ۷۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی،  کودکان،  سالمندان و زنان باردار)  و پنج روز هوای ناسالم برای همه افراد به ثبت رسیده است.

بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۲ قانون هوای پاک،  از ۲۳ دی امسال واژه  «قابل قبول»  جایگزین عبارت  «سالم»  در سایت شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری