{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419093

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: همچنان شاهد بارش‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور هستیم و از بعدازظهر دوشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور، شدت و دامنه بارش‌ها بیشتر خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کبری رفیعی افزود: امروز در برخی نقاط شمال غرب و غرب و شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود، بعدازظهر دوشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و در جنوب غرب بارش باران شروع می‌شود و به تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز کشیده خواهد شد.

وی اظهارداشت: سه شنبه با تقویت سامانه گسترش آن علاوه بر زاگرس مرکزی، غربی، جنوب‌ غرب، مرکز دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق را نیز فرا می‌گیرد. چهارشنبه بارش در این مناطق ادامه می‌یابد و پنجشنبه بارش پراکنده در شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت و به تدریج سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

رفیعی ادامه داد: همچنین سه شنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه بارش در دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و غرب کشور و چهارشنبه شب در شمال شرق شدید پیش‌بینی می‌شود که از بعد از ظهر سه شنبه با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد در دریای خزر نیز مواج خواهد شد.

وی گفت: خلیج فارس اواخر دوشنبه تا چهارشنبه مواج است، همچنین سه شنبه در شمال غرب و جنوب غرب و چهارشنبه در شرق، جنوب شرق و جنوب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق جنوبی و شرق با گرد و خاک نیز همراه خواهد بود.

وزش باد در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعضی اوقات نیمه ابری گاهی وزش باد و شب قسمتی ابری در اواخر وقت نیمه ابری خواهد بود، کمینه دمای امروز صبح تهران ۷ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۷ درجه بالای صفر می رسد.

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای ۵ درجه زیر صفر، بجنورد ۲ درجه زیر صفر ، زنجان ۱ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۸ درجه بالای صفر، اهواز ۲۶ درجه بالای صفر و زاهدان ۲۳ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری