کد خبر 417319

درخواست معافیت پزشکی مشمولان از طریق دفاتر خدمات الکترونیک

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت:غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی‌باشد و این دسته از مشمولان می‌توانند برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، سردار"رحمان علیدوست" جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: با توجه به اینکه در قانون خدمت وظیفه عمومی موضوع سلامت جسمی و روانی مشمولان برای به کارگیری در نیروهای مسلح مورد اهمیت است بنابراین مشمولان غایب با وجود غیبت نیز می‌توانند برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند.

وی با تاکید براینکه غیبت مشمولان مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی‌شود، افزود: این دسته از مشمولان در صورتی که در شورای پزشکی وظیفه عمومی، سرباز و یا معاف از رزم شناخته شوند، با اضافه خدمت به سربازی اعزام می‌شوند.

سردار علیدوست بیان کرد: مشمولان فقط در صورت نقص عضو و یا ابتلاء به بیماری‌هایی که مدرک تحصیلی تاثیری در معافیت پزشکی ندارد، می‌توانند حین تحصیل برای معافیت پزشکی اقدام کنند و در سایر موارد می‌بایست پس از فراغت از تحصیل، اخراج، انصراف و یا ترک تحصیل اقدام کنند.

وی تصریح کرد: مشمولان دارای معافیت تحصیلی که درخواست معافیت پزشکی آنان درشورای پزشکی در حال بررسی است چنانچه معاف دائم شناخته نشوند رای عدم معافیت پزشکی صادر و معافیت تحصیلی آنان استمرار می‌یابد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولان متقاضی معافیت پزشکی برای کسب اطلاع از آیین نامه معافیت پزشکی و قوانین و مقررات مربوط به آن، می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰، کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی sarbazvazifeh @ مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری