{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 416424

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به همزمانی پدیده یخبندان و وزش باد های جنوبی در استان هشدار داد : احتمال وقوع بهمن و کولاک در نواحی کوهستانی استان دور از انتظار نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد دادرس اظهار داشت : نقشه های هواشناسی نشان دهنده آنست که شرایط برای وزش باد جنوبی شدید (بویژه ارتفاعات و دامنه ها، خیلی شدید) و طی روز روند افزایش نسبی دما تا روز پنجشنبه فراهم می باشد.

 وی افزود: با وزش باد گرم بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها نیز دور از انتظار نیست ؛  از این رو  توصیه می شود ، شهروندان  از ترددهای غیر ضروری در چنین شرایط جوی پرهیز کنند.

وی سرعت وزش بادهای جنوبی را نیز امروز( چهارشنبه)  در نواحی جلگه ای بین ۳۰- ۶۰ کیلومتر بر ساعت و نواحی کوهستانی بین ۶۰- ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد.

به گفته دادرس؛ براساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز چهارشنبه  صاف تا نیمه ابری، یخبندان، طی روز افزایش نسبی دما، وزش باد جنوبی (گاهی شدید بویژه ارتفاعات و دامنه ها گاهی خیلی شدید) و پنجشنبه  قسمتی ابری تا ابری، برخی نقاط وزش باد جنوبی (گاهی شدید)، اواخر وقت احتمال بارش پراکنده پیش بینی می شود.

بارش برف در گیلان از شامگاه یکشنبه آغاز شد .  میزان بارش برف اندازه گیری شده در ایستگاه های هواشناسی گیلان تا اواخر سه شنبه شب در ارتفاعات تا یک و نیم متر اعلام شد.

راهداری گیلان اعلام کرد در ارتفاعات استان بیش از دو متر برف بر زمین نشسته است .

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری