کد خبر 416029

بارش برف مناطق کوهستانی استان ‌تهران را فرا گرفت

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان‌ تهران اعلام کرد: بارش برف از بامداد امروز دوشنبه مناطق کوهستانی و شمالی استان را فرا گرفت و تیم‌های راهداری مشغول عملیات روان سازی جاده‌ها هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عادل مصدقی روز دوشنبه در این باره گفت: بارش برف که از ساعات اولیه بامداد در مسیرهای شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات آغاز شده، موجب لغزندگی جاده ها در این مسیرها شده است.

وی افزود: بارش برف همچنان ادامه دارد و تیم های راهداری با استفاده از ماشین آلات مورد نیاز در حال شن و نمک پاشی در جاده ها هستند.

معاون راهداری استان تهران تصریح کرد: هم اکنون تردد خودروها در این مسیرها در حال انجام است اما به دلیل لغزندگی و مه گرفتگی شاهد کند بودن حرکت خودروها هستیم.

وی به رانندگان هشدار داد به هنگام سفر در این مناطق، خودرو خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

به گفته مصدقی، طبق پیش بینی هواشناسی، این سامانه بارشی تا ۴۸ ساعت آینده در استان فعال است و احتمال بارش برف و باران در سایر مناطق استان وجود دارد.

به همین منظور، تیم های راهداری در سطح استان تهران در آماده باش کامل بسر می برند.

وی درباره آخرین وضعیت ترافیکی گفت: تردد خودروها در کلیه مسیرهای استان تهران بصورت روان و عادی در جریان است اما در مسیرهای ورودی به شهر تهران به ویژه در مناطق شرقی تهران شاهد بار ترافیکی نیمه سنگین هستیم.

معاون راهداری استان تهران به رانندگان توصیه کرد جهت اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی در جاده های سراسر کشور به سامانه ۱۴۱ تماس حاصل کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر