کد خبر 414885

باغ‌هایی با ورودی میلیونی فقط برای چند ساعت!

کرمانشاه رئیس اتحادیه عکاسان کرمانشاه از فعالیت بی سرو سامان باغ‌های مخصوص عکاسی و فیلمبرداری عروسی انتقاد کرد و گفت: هیچ نظارتی بر فعالیت این باغ‌ها صورت نمی گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مرتضی جمشیدی مفید با بیان اینکه بسیاری از زوج‌ها برای گرفتن عکس و فیلم مراسم عروسی خود به باغ‌هایی مراجعه می‌کنند که مخصوص این کار است، اظهار کرد: متاسفانه این باغ‌ها تحت نظر هیچ کجا نیستند و نظارتی بر آنها نمی‌شود.

وی ادامه داد: گاهی اتفاقاتی در این باغ‌ها می‌افتد که هیچ سنخیتی با فرهنگ جامعه ما ندارد و گاهی بنیان خانواده‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رئیس اتحادیه عکاسان کرمانشاه با بیان اینکه پیامد ساماندهی نشدن این باغ‌ها فقط به مشکلات اجتماعی محدود نمی‌شود، خاطرنشان کرد: صاحبان باغ‌ها برای ورودی ارقام میلیونی از متقاضیان می‌گیرند.

جمشیدی رقمی که گاهی برای ورودی این باغ‌ها تمام می‌شود را حدود یک میلیون و 200 هزار تومان اعلام کرد و افزود: ورودی باغ، ورودی امارت داخل باغ، خدمات جانبی و... هریک به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه عکاسان کرمانشاه، این ورودی فقط برای استفاده چند ساعت است و گاهی که ایام خاصی باشد در طی روز چندین عروس و داماد به صورت همزمان به این باغ‌ها مراجعه می‌کنند.

وی اظهار کرد: این باغ‌ها با درآمد قابل توجهی که دارند، چون تحت نظارت نیستند هیچگونه مالیات و عوارضی هم پرداخت نمی‌کنند.

جمشیدی مفید ادامه داد: چون فعالیت این باغ‌ها صرفا در زمینه تهیه عکس و فیلم عروسی است، تقاضا داریم زیر مجموعه اتحادیه عکاسان شوند. البته تا نون پیگیری‌های زیادی انجام داده ایم، اما به نتیجه نرسیده است.

رئیس اتحادیه عکاسان کرمانشاه تعداد باغ‌هایی که در این زمینه در کرمانشاه فعالیت دارند را نیز حدود 10 باغ برآورد کرد که ساماندهی آنها کار چندان دشواری نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • فرزاد
    ۰ ۰

    نمونه این باغ ها تو تهران و کرج هم خیلی زیاده که متاسفانه هبچ نظارتی هم بر آنها نیست و مشکلات اخلاقی زیادی هم دارند.