{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 408681

این روزها صداوسیما تغییراتی در مشی انتقاد به دولت اتخاذ کرده و این بارسنگین بر دوش مجری‌های جام‌جم گذاشته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، برخی افراد که خود را مجری صداوسیما می‌دانند از روش‌های مختلف سعی در تخریب دولت می‌کنند و اگر تا دیروز انتقاد از پاستور از شبکه‌های تلویزیون پخش می‌شد امروز فصل جدیدی به پرونده تخریب دولت افزوده شده و مجریان از شبکه‌های اجتماعی هم برای تخریب دولت بهره می‌برند. چالش دولت و صداوسیما قدیمی است چرا که این رسانه با فراموش کردن رسالت اصلی خودش که عدم موضع‌گیری سیاسی و جناحی است هر از گاهی هجمه به اعتدالیون و اصلاح‌طلبان را در دستور کار خود قرار می‌دهد و نکته قابل تامل اینکه دولت بیش از سایرین مورد هجمه است که نمونه بارز آن در روز پنجشنبه بود. المیرا شریفی مقدم، گوینده شبکه خبر، با انتشار پستی در صفحه مجازی خود به صورت کنایه‌آمیز از شرایط فعلی کشور نوشت و مشاور رئیس‌جمهور را خطاب قرار داد. او در صفحه توئیتر خود پستی منتشر کرد و در آن به صورت کنایه‌آمیز از حسام‌الدین آشنا درخواست کرد که به رئیس‌جمهور بگوید برای وضعیت فعلی کشور گوسفند قربانی کند. او با این توئیت سعی داشت وضعیت نابسامان کشور با توجه به اتفاقات چند روز گذشته را نشان دهد.

بررسی هجمه‌های صداوسیما به دولت

هجمه‌های صداوسیما به دولت به یک یا دو مورد ختم نمی‌شود به‌عنوان نمونه 9دی بود که محسن مقصودی در صداوسیما گفت: «دولت اگر خیلی پای کار شفافیت است وضعیت معوقات بانکی را مشخص کرده و به صورت شفاف به مردم بگوید چه کسانی و برای چه کاری وام‌های بالا گرفته‌اند.» 5دی مشرق نوشت: «مجری تلویزیونی: به سادگی بحث مافیای سیگار را رها نمی‌کنیم؛ مگر اینکه مجبور شویم.» 2دی مجری برنامه سلام صبح بخیر با کنایه درمورد اظهارات روحانی مبنی بر اینکه صبح جمعه متوجه گرانی بنزین شده است! صحبت کرد. در تخریب دولت از سوی صداوسیما کار به آنجا رسید که عموپورنگ هم وارد ماجرا شد و اول دی ماه داریوش فرضیایی یا همان عمو پورنگ در انتقاد از ندادن بودجه صداوسیما توسط دولت گفت: «خیلی از مردم امکان مالی حضور در برنامه‌ها را ندارند و همه امیدشان به صداوسیماست». 14شهریور نیز یکی از مجریان شبکه افق که پایگاه اصلی دلواپسان و منتقدان دولت است در صفحه توئیترش خطاب به علی‌اکبر صالحی نوشت: «آقای صالحی! یادتان هست سال94 گفتید: «ولله، ولله، ولله (با برجام) در هسته‌ای نه با کندی روبه‌رو خواهیم شد نه با توقف و تحقیقات‌مان سر جایش خواهد بود؟» پس چرا رئیس‌جمهور گام سوم را پایان دادن به محدودیت‌های تحقیق و توسعه اعلام کرد؟ ولله، ولله، ولله در تاریخ ثبت شد که چقدر دروغ گفتید!» که البته این بار ساعاتی بعد حساب کاربری سازمان انرژی اتمی ایران در توئیتر، در پاسخ به این مجری صداوسیما که از قضا از مشاوران سعید جلیلی و عضو جبهه پایداری نیز است، با هشتگ‌های گناهان کبیره، تهمت و ناآگاهی نوشت: «دکتر #علیاکبرصالحی در پاسخ به توئیت یکی از مجریان صداوسیما: دروغ از #گناهان_کبیره است و این اتهام بزرگی است که زده‌اید. اگر این #تهمت را از سر #ناآگاهی زده‌اید از شما می‌خواهم که بیشتر و عمیق‌تر در مسائل تخصصی مداقه و مطالعه کنید که مثل داستان ریختن سیمان در چاله رآکتور و فتوشاپ کردن آن نشود.» و بی‌شمار هجمه دیگر صداوسیما به دولت...

بودجه ندید، تخریب می‌کنیم؟

به نظر می‌رسد بخشی از رویکردهای ضدتعاملی صداوسیما با دولت مرتبط با بودجه این سازمان باشد. 5مرداد یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که دولت و صداوسیما تعامل خوبی با یکدیگر ندارند، گفت که علی عسگری به‌عنوان نماینده صداوسیما در دولت، قدرت کافی ندارد و تام‌الاختیار نیست. علی‌مطهری درباره برخی حواشی مطرح شده در خصوص نحوه تخصیص بودجه صدا سیما و مشروط کردن تخصیص آن به تایید نمایندگان رئیس‌جمهور در شورای نظارت بر صداوسیما، گفت: من این موضوع را سوال کردم و گفتند در این باره قدری تاخیر شده است نه اینکه سازمان برنامه و بودجه نخواهد بودجه صداوسیما را بدهد. وی افزود: «اگر این موضوع بخواهد به حالت گروکشی در بیاید کار خوبی نیست، ضمن این‌که اگر گفته می‌شود تخصیص بودجه صداوسیما منوط به ارائه گزارش عملکرد این سازمان است در این صورت باید برای همه نهادها و سازمان‌ها چنین قیدی گذاشته شود در حالی که این طور نیست. لذا این شائبه را ایجاد می‌کند که این کار نوعی انتقام‌گیری است که به نظر من روش درستی نیست.» 17آذر تسنیم نوشت: «برآیند لایحه پیشنهادی بودجه دولت که روی میز مجلسی‌ها آمد برای صداوسیمایی‌ها باز هم نسبت به سال گذشته کسری 100میلیاردی به‌دنبال داشت؛ بودجه‌هایی که مشخص نیست با چه کارشناسی‌هایی تنظیم می‌شوند و به کدام شرایط و فضای اقتصادی توجه شده است؟ چرا باید برای تریبون اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران که مشکلات عدیده اقتصادی برای برنامه‌سازی و سریال‌سازی دارد، چنین نظام برنامه‌ای تنظیم شود و به چنین بودجه‌ای برسند؟»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری