{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 403455

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت کماکان در تهران تداوم داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که طی صبح امروز (۳۰ آذر) با برقراری جو پایدار و آسمان صاف همراه با ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق افزایش پیدا می‌کند و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

به‌تدریج با تداوم وضعیت پایدار جو، برغلظت آلاینده‌ها افزوده می‌شود و در مناطق پرتردد وضعیت نامطلوب کیفیت هوا و آسمان غبارآلود تا ساعات بعد ازظهر استمرار پیدا می‌کند همچنین این شرایط تا اواخر وقت امروز ادامه خواهد داشت و با افزایش حجم ترافیک و تجمع ذرات معلق، کیفیت هوای پایتخت در محدوده شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.هرچند با احتمال افزایش نسبی و موقتی سرعت باد در ساعات پایانی امروز (۳۰ آذر) تا حدی از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود.

در ساعات اولیه فردا (۱ دی) نیز شرایط نامطلوب در بیشتر مناطق پایتخت به دلیل عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش تردد خودروها، برقرار خواهد شد. این وضعیت طی روز برقراری جو آرام و پایدار تجمع آلاینده‌ها را به دنبال دارد بنابراین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته با میانگین ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۱۱۸ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری