{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 401660

تازه عروس و داماد آمریکایی در ماه عسل خود در جزایر وایت‌آیلند نیوزلند بر اثر تماس با گدازه‌های آتشی سوختند. آتش‌فشان نیوزلند در دوشنبه قبل فوران کرد و تا کنون بیش از ۸کشته و تعدادی مصدوم بر جای گذاشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، بسیاری از گردشگران این سفر دریایی از مدت‌ها قبل تور‌های خود به مقصد جزایر "وایت آیلند" را رزرو کرده بودند.

دود و غبار ناشی از این فوران آتش‌فشان تا ارتفاع 3 هزار 658 متر به هوا رفت و گدازه‌های حاصل از آن باعث مرگ حداقل 8 نفر و سوختگی تعدادی از گردشگران حاضر در این جزیره شد. 8 نفر دیگر ناپدید شده و فرضیه مدفون شدن آنها زیر خاکسترهای منطقه وجود دارد.

"لورن" 32 ساله و "مت اویری" 36 ساله عروس و داماد ویرجینیای آمریکا که برای ماه عسل جزایر نیوزلند را انتخاب کرده‌ بودند، نیز پس از فوران روز دوشنبه در نیوزلند به شدت آسیب دیده‌اند.

سوختن عروس و داماد آمریکایی در آتش‌فشان نیوزلند+عکس

"مت و لورن" اوری تازه عروس و داماد آمریکایی که در آتش‌فشان جزایر "وایت آیلند" نیوزلند سوختند- آنها برای ماه عسل این جزیره را انتخاب کردند- این عکس قبل از سوختگی آنها گرفته شده است/ عکس: nz Herald

آنها راز زنده ماندن خود را پناه گرفتن پشت صخره‌ای بزرگ عنوان کردند. این زوج جوان پس از فوران آتش‌فشان قرار را بر فرار ترجیح داده و به مدت 10 دقیقه پشت سنگی بزرگ پناه گرفتند.

با این وجود عروس دچار سوختگی 20 درصد و داماد دچار سوختگی 80 درصد شده است. "مت" داماد جوان به دلیل سوختگی دست‌هایش قادر به استفاده از تلفن همراه خود نیست. آنها همچنین به دلیل تنفس غبار و گازهای ناشی از فوران مجبور به استفاده از دستگاه اکسیژن هستند.

در حال حاضر تازه عروس آمریکایی در بیمارستان "اوکلند" بهبود می‌یابد و داماد نیز برای درمان بهتر از طریق سفر هوایی به بیمارستان "کرایست چرچ" نیوزلند منتقل می‌شود.

آتشفشان نیوزلند

شرکت "رویال کارابین" کمپانی سفر دریایی که مسئولیت انتقال گروهی از گردشگران به جزاریر وایت آیلند را بر عهده داشت، در بیانیه ارسال شده برای "یو.اس.آ تودی" گفت: این شرکت با خانواده‎‌ها و عزیزان مسافران کشتی کروز حاضر در جزیره "وایت آیلند" تماس می‌گیرد و در مورد این فاجعه اطلاع‌رسانی می‌کند.

این کمپانی افزود: تضمین می‌کنیم تعدادی از مصدومان این تراژدی در بیمارستان هستند و تمامی مراقبت‌های پزشکی به بهترین شکل از آنها صورت می‌گیرد. آنها در رفت و آمد، حمل و نقل، مشاوره و اسکان هیچ مشکلی ندارند.

به گفته برخی از مقامات مسئول نیوزلند 4 گروه گردشگر برای دیدن منطقه در جزایر وایت آیلند نیوزلند حضور داشتند.

"جان بارتلی" استرالیایی یکی از مسافران کشتی کروز "اویشن" نیز از کشته شدن دو نفر از خدمه، یک مسافر و همچنین آسیب دیدن 23 نفر از مسافران کشتی خبر داده است.

آتش‌فشان جزایر وایت آیلند نیوزلند- دود و غبار ناشی از این فوران بیش از 3 هزار متر به هوا رفت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری