{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 400762

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: پنجشنبه شب با نفوذ سامانه بارشی از سمت غرب کشور برای مناطق غرب و جنوب غرب ابتدا بارش پراکنده خواهیم داشت اما روز جمعه سامانه بارشی در این مناطق تقویت می‌شود و تا بعداز ظهر جمعه برای بیشتر مناطق کشور این سامانه بارشی فعال خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «امین حسین نقشینه» روز سه شنبه  افزود: امروز برای جنوب و جنوب غرب کشور، بارش باران همراه با رعد و برق داریم. برای آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه بارش پراکنده برف و یا باران داریم. شدت بارندگی‌های امروز در خلیج فارس و جزایر آن خواهد بود. فردا در نیمه جنوبی کشور بارش باران همراه با رعد و برق تداوم دارد و همچنین فردا کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، قزوین و البرز مرکزی بارش باران و برف خواهند داشت و در سواحل دریای خزر هم پیش بینی بارش باران می‌شود.

وی ادامه داد: پنجشنبه بارش پراکنده در شمال شرق رخ می‌دهد. پنجشنبه شب نیز با نفوذ سامانه بارشی از سمت غرب کشور برای مناطق غرب و جنوب غرب ابتدا بارش پراکنده خواهیم داشت. جمعه سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب تقویت می‌شود و تا بعداز ظهر جمعه برای بیشتر مناطق کشور این سامانه بارشی فعال خواهد بود و سبب بارش باران و در مناطق سردسیر برف و برای مناطق جنوب همراه با رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

به گفته نقشینه، شنبه بارش پراکنده در شمال شرق و شرق و بخش‌هایی از غرب کشور به صورت پراکنده رخ می‌دهد و امروز و فردا مرکز و شرق خلیج فارس مواج و متلاطم است.

جمعه تهران بارانی است

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در مورد آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان تهران امروز کمی ابری خواهد شد و در اواخر وقت همراه با وزش باد خواهد بود؛ فردا و پس فردا برای تهران غبار صبحگاهی پیش بینی شده است و پایتخت فردا بعدازظهر بارش پراکنده باران خواهد داشت و جمعه بارانی و خنک‌تر می‌شود و در مناطق کوهستانی برف می‌بارد.

نقشینه افزود: بیشینه دمای تهران امروز در شمیرانات به ۱۱ درجه سانتی گراد می‌رسد و کمینه دمای تهران امروز در شمیرانات صفر درجه سانتی گراد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری