کد خبر 398975

کشف ۸.۵تن مواد مخدر در آذربایجان‌غربی

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال هشت‌هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ علی حق‌وردیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مقدار مواد مخدر کشف‌شده ۱۱۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

وی اضافه کرد: از این میزان، سه هزار و ۲۹۴ کیلوگرم تریاک، ۲۲۷ کیلو و ۳۴۰ گرم هروئین، یک هزار و ۵۰۴ گرم مرفین، ۷۴ کیلو کرک شیشه، ۱۱۰ کیلوگرم حشیش، ۳۰ کیلوگرم کوکائین و ۵۴۱ کیلوگرم گراس است.

وی اظهار داشت: از سوداگران مرگ در آذربایجان غربی همچنین ۴۵۲ هزار و ۶۲ عدد انواع قرص روانگردان کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: در این رابطه ۵۳ شبکه مواد مخدر در آذربایجان‌غربی شناسایی و متلاشی شده است.  

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: در این راستا ۱۲ هزار و ۲۹۰ نفر توزیع کننده، قاچاقچی و مصرف کننده دستگیر شده است که میزان دستگیری‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش دارد.

سرهنگ حق‌وردیان افزود: از قاچاقچیان همچنین ۴۷۰ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت توقیف شده است.

وی با اشاره توقیف یک کیلوگرم طلا و ۱۰ میلیارد ریال وجه نقد از قاچاقچیان اضافه کرد: علاوه بر آنها، کارشناسان ارزش ریالی اموال توقیف شده دستگیرشدگان را ۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند. 

آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های درگیر با معضل مواد مخدر است و با توجه به اینکه این استان در مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپا قرار دارد، سالانه هزاران کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر