کد خبر 398707

پذیرش دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹چگونه انجام می‌شد؟

در قرن نوزدهم ، هنگامی که آموزش عالی هنوز برای اکثر آمریکایی‌ها یک معیار نبود ، حتی دانشگاه‌های برتر نیز از روزنامه‌ها را برای تبلیغات پذیرش متقاضیان با وعده‌هایی مانند شهریه رایگان ، اقامت کم هزینه و و سایر موارد تبلیغاتی استفاده می‌کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، دانشگاهها پیش از شروع کلاسها ، امتحانات ورودی را برگزار می کردند تا اطمینان حاصل شود که کدام یک از فارغ التحصیلان دبیرستانی شانس و شایستگی این را دارند که وارد دانشگاه شوند.

اگر به فکر رفتن به دانشگاه هستید  جالب است بدانید سالها پیش نیز در یک دانشگاه ممتاز، درست مثل امروز ورود به دانشگاه چندان ساده نبود. حتی شاید باورتان نشود که سطح آزمون دانشگاه هاروارد در دهه 1860  تا حدی بالا بود که حتی برای دانش اموزان امروزی نیز بی شباهت به کابوسی سخت نیست.

علاوه بر مباحثی مانند هندسه و جبر که ممکن است شما در بعضی مقاطع آن را فراموش کرده باشید ، آزمون سال 1869 شامل موضوعاتی مثل جغرافیای باستانی است. افزون بر این حتی اگر با زبان لاتین به اندازه کافی آشنایی داشته باشید، باز هم ممکن است در ترجمه متون سنگین آزمون هاروارد به زبان لاتین به مشکلی بزرگ برخورد کنید.

در مقایسه با برخی بخش ها، مواردی که به آنها اشاره کردیم شوخی به نظر می رسد. چرا که آزمون هاروارد شامل تعداد زیادی  از سؤالات ریاضی است که تنها با ماشین حساب جیبی قابل حل به نظر می رسند. دستگاهی که تا اواسط قرن بیستم رایج نبود.در حالی که برنامه درسی در 150 سال گذشته به اندازه کافی تکامل یافته است باور کردنی نیست که این آزمون در زمان خود فوق قوی به نظر می رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر