کد خبر 396677

چرا تخریب اموال عمومی؟

بر اساس یافته‌های یک پژوهش، گروه سنی ۱۰ تا ۲۵ سال مردان بیشترین میزان تخریب را به بار می آورند.

چراغ‌های روشنایی، تابلو‌های ترافیکی، اتوبوس‌ها یا نیمکت‌های نصب شده در پیاده‌رو هیچ نقشی در افزایش قیمت بنزین یا مشکلات اقتصادی دیگر ندارند اما هدف تخریب قرار می‌گیرند. تصاویر اتوبوس‌هایی با قیمت بیش از یک‌میلیارد تومان که در این روز‌ها به آتش کشیده‌ شده‌اند نشان می‌دهد که می‌توان در چند دقیقه سرمایه عظیمی را به شعله‌های آتش سپرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، هنوز در شهر‌هایی که با اعتراض خیابانی به افزایش قیمت بنزین روبه‌رو شده بودند، هزینه کامل خسارت‌های وارد شده به زیرساخت‌های شهری برآورد نشده است. دلیل اینکه معترضان دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند را می‌توان با خشم ناشی از مشکلات اقتصادی توضیح داد اما میزان خسارت‌هایی که در روزهای دیگر سال و در شرایط عادی به زیرساخت‌های شهری وارد می‌شود هم کم نیست ، اما اگر با وندال‌ها صحبت کنید می‌بینید به‌دلیل اینکه در بخشی از زندگی با مشکلی روبه‌رو شده‌اند، به‌خود این حق را می‌دهند که اشیای موجود در معابر را بشکنند، پاره کنند یا از کار بیندازند. وندالیسم به درجات مختلف در شهرهای جهان دیده می‌شود اما نسبت مستقیمی با پذیرش مسئولیت اجتماعی و احساس وظیفه و تعلق ساکنان شهر به آن دارد. این کار از خسارت زدن به اموال مدارس شروع می‌شود و در آینده تا محل کار ادامه پیدا می‌کند. در بحران‌های اجتماعی و زمانی که جامعه دچار بی‌نظمی می‌شود وندالیسم در خیابان‌ها به اوج خود می‌رسد.

707

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بهتر است بپرسید تخریب اموال عمومی توسط چه کسانی با هدایت چه کسانی و با چه اهدافی؟
    پاسخ به این سوال یعنی پاسخ به نحوه پیدایش گروه فشار تا امروز در ایران و سپس تغییر مسیر از رویارویی مستقیم به رویارویی نیابتی با مردم.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری