کد خبر 396536

کشف بقایای نوزادانی ۲هزار ساله با کلاه ایمنی! +عکس

گروهی از باستان شناسان در آمریکای لاتین موفق شدند بقایای نوزادانی باستانی را پیدا کنند که پوششی مانند کلاه ایمنی بر سر داشتتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، باستان شناسان در اکوادور از بقایای نوزادانی که بیش از 2000 سال پیش دفن شده اند ، پرده برداشتند. این موضوع بدون توجه به جزئیات هم جالب است، اما موضوع وقتی جالب تر می شود که بدانیم این نوزادان نوعی پوشش خاص داشتند و با یک کلاه ایمنی عجیب دفن شده اند. به نظر می رسد کلاه ایمنی این نوزادان از جمجمه سایر کودکان بزرگتر ساخته شده است.

این تیم به سرپرستی دکتر سارا جونگست ، در تلاش برای توضیح سمبلیسم ظاهری این گونه های نادر بودند ، زیرا این اولین بار است که باستان شناسان چیزی شبیه به آن را پیدا کرده اند. در کل باستان شناسان 11 قبر در این قبرستان باستانی کشف کردند.بسیاری از بقایا طبیعی بودند ، اما دو نوزاد که در آنجا دفن شده بودند ظاهری بسیار عجیب داشتند و با نوعی کلاه ایمنی دفن شده بودند.

باستان شناسان فقط می توانند حدس بزنند که دلیل این رسم عجیب چه بوده است. اما نویسندگان این تحقیق نظریه های جالبی ارائه کرده اند. یکی از توضیحات احتمالی این است که کلاه ایمنی برای محافظت از روح نوزادان ، که هرگز فرصتی برای زندگی خود نداشته اند، استفاده می شده است.

شایان ذکر است که دانشمندان نتوانستند علل مرگ را تعیین کنند. هنوز مشخص نیست که نوزادان چگونه جان خود را از دست داده اند  و محققان به همان اندازه از علت مرگ کودکانی که جمجمه آنها به عنوان کلاه ایمنی استفاده می شود ، اطمینان ندارند.

آداب و رسوم دفن و مراسم دفن به طور چشمگیری متفاوت از یک فرهنگ به فرهنگ دیگر است و هنگامی که شما به دنبال بازگشت 2100 سال هستید ، برخی از سنت های انجام شده پس از مرگ می توانند برای ما بسیار عجیب و غریب باشند.

768911_984

بیشتر بخوانید
ارسال نظر