کد خبر 391382

ایرانی‌ها رکورددار مصرف داروی ضد افسردگی

نماینده شورای عالی بیمه سلامت کشور با اشاره به اینکه تنها یک سوم مردم اروپا داروهای ضدافسردگی مصرف می کنند، گفت: استفاده از داروهای افسردگی در کشور ما بیشتر از اروپا است که فرهنگسازی و اصلاح رفتارها می‌تواند در پیشگیری و کاهش استفاده از این داروها موثر واقع شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی اکبر حق دوست افزود: با تلاش و اصلاح رفتارهای خودمان می توانیم به کاهش مصرف این میزان داروها کمک کنیم

وی همچنین با اشاره به وجود ۱۶ نوع سرطان که با بهداشت دهان مرتبط است افزود: بسیاری از بیماری ها حتی آلزایمر مرتبط با بهداشت دهان و دندان است بنابراین می توان با یک پیشگیری بدون هزینه از ایجاد این بیماری ها جلوگیری کرد.

حق دوست با تاکید بر اینکه فرهنگ سلامت مساله مهمی است که توجه به آن می تواند در پیشگیری از بیماری ها موثر باشد تصریح کرد: فرهنگ سلامت باید در جامعه نهادینه شود.

وی  با اشاره به اینکه روزگار نفتی دیگر گذشته و بچه های ما مجبور به تغییر رفتارشان هستند، اظهارداشت: زندگی نفتی ما را به گونه ای بار آورده که توقع ما را افزایش داده و بیش از جیبمان خرج کرده ایم و تا  زمانی که نتوانیم این را اصلاح کنیم فرایند منفی کماکان وجود دارد و حتی با دوباره اجرا شدن طرح تحول سلامت این مساله درست نخواهد شد.  

بیشتر بخوانید
ارسال نظر