کد خبر 390107

هوای تهران سالم است

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با تداوم بارش‌های پاییزی تا صبحگاه روز جمعه (سوم آبان‌ماه)، همراه با کاهش حجم ترافیک در روز تعطیل، برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در اکثر مناطق شهر تهران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حاکمیت جو آرام و سرعت ناچیز باد طی روز جاری همراه با افزایش تردد خودروها طی روز سبب می‌شود در برخی مناطق غلظت آلاینده‌ها به طور موقتی افزایش پیدا کند.

همچنین در اواخر وقت جمعه با وجود بارش‌های پراکنده و سرعت اندک باد، افزایش حجم ترافیک سبب می‌شود شاهد برقراری شرایط نامطلوب در پاره‌ای از مناطق پایتخت باشیم.

با تداوم وضعیت جوی آرام به همراه بارش پراکنده باران در نخستین ساعات روز شنبه (چهارم آبان)، به‌همراه ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود؛ هرچند با رشد ناپایداری روزانه و افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

 همزمان با ساعات اوج ترافیک شبانه و تداوم وزش باد، از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد که به تبع آن با بهبود نسبی کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت روبه‌رو خواهیم بود.

در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص ۵۴ ppm در شرایط سالم گزارش می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری