{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390082

کارشناس سازمان هواشناسی، تداوم بارش‌ها را تا روز دوشنبه برای پایتخت پیش‌بینی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «فریبا گودرزی» عنوان کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی، امروز برای سواحل خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی و برای استان‌های واقع در شمال غرب، شمال شرق و شرق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. 

این کارشناس هواشناسی در ادامه برای نیمه غربی، بخش‌هایی از مرکز و بخش‌های شمالی خلیج فارس و شمال شرق و شرق، از فردا شنبه تا روز دوشنبه، وقوع بارش‌های پراکنده را پیش‌بینی کرد. 

گودرزی ادامه داد: شدت بارش‌ها از امروز تا روز دوشنبه در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور خواهد بود و آبگرفتگی معابر شهری، لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلود بودن جاده‌های کوهستانی در این مناطق پیش‌بینی می‌شود. 

این کارشناس هواشناسی همچنین خاطرنشان کرد: فردا سه تا پنج درجه کاهش دما را در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از غرب و مرکز کشور خواهیم داشت. 

این سامانه بارشی سه شنبه تضعیف شده بارش ها به طور پراکنده در برخی نقاط شمال شرق، دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های البرز مرکزی ادامه خواهد داشت.  

به گفته گودرزی، در چهار روز آینده در ارتفاعات دامنه‌های البرز و دامنه های زاگرس بارش‌ها می‌تواند به شکل برف باشد.

پیش‌بینی‌ وضعیت آب و هوایی پایتخت

گودرزی در مورد وضعیت آب و هوایی پایتخت نیز گفت: تهران امروز در برخی از ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد را شاهد خواهد بود و بارش‌ها در پایتخت تا روز دوشنبه ادامه دارد. هوای تهران به سرد شدن ادامه می‌دهد؛ امروز بیشینه دما در این استان ۱۹ درجه می شود و فردا با سه درجه کاهش به ۱۶ درجه خواهد رسید.

سردترین و گرم‌ترین مراکز استان‌ها

به گفته گودرزی، شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۸ درجه گرمترین مرکز استان در کشور هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری