کد خبر 383422

ثبت‌نام هفتمین آزمون استخدامی فراگیر از امروز آغاز شد

ثبت‌نام متقاضیان هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌­های اجرایی از سوم مهر شروع شد و تا دوازدهم مهرماه به مدت ۱۰ روز ادامه دارد و بنا به اعلام سازمان اداری و استخدامی به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ثبت نام از داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی  www.sanjesh.org است و این آزمون در روز پنج شنبه (سی‌ام آبان ماه) به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد و نتایج آزمون حداکثر ۴۵ روز بعد اعلام می‌شود. 

حداقل و حداکثر سهمیه دستگاه‌ها

در هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی از مجموع دستگاه‌های اجرایی که موفق به اخذ تامین اعتبار لازم شده‌­اند، ۲۲ دستگاه اجرایی با ظرفیت ۳۰ هزار و ۲۹۰ نفر سهمیه مجوز حضور دارند.

در این آزمون وزارت آموزش و پرورش با سهمیه ۱۸ هزار و ۹۳ نفر برای ۳۲ اداره کل آموزش و پرورش استان‌های مختلف کشور در گروه معلمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دانشگاه‌­ها، دانشکده‌­­ها، مراکز علوم پزشکی  و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی با ۹ هزار ۴۱۶ نفر مجوز، بیشترین سهمیه استخدامی را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین سازمان امور اراضی با ۹ سهمیه و سازمان ملی بهره‌وری با ۶ نفر دارای کمترین سهمیه استخدامی در هفتیمن آزمون استخدامی فراگیر است. 

شرایط سنی آزمون

در این آزمون حداقل شرط سن برای ثبت نام در همه دستگاه‌ها ۲۰ سال است. با این حال حداکثر شرط سن مربوط به دستگاه‌های اجرایی برای دارندگان مقاطع تحصیلی دیپلم با حداکثر سن ۲۵ سال، فوق دیپلم حداکثر سن ۳۰ سال، کارشناسی حداکثر سن ۳۵ سال،کارشناسی ارشد حداکثر سن ۴۰ سال  و دکترا حداکثر سن ۴۵ سال امکان پذیر است.

لازم به ذکر است تنها حداکثر شرط سن در مقطع کاردانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۳۵ سال است. 

مواد آزمون 

مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از فناوری اطلاعات (مهارت هفتگانه ICDL )، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، هوش و توانمندی‌­های عمومی است.

مواد آزمون تخصصی برای هر یک مشاغل در دفترچه مشخص شده است.

تمام سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه‌­ای با ضریب یک است. همچنین به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر