کد خبر 379307

واکنش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به افزایش نرخ بلیت هواپیما؛

نرخ بلیت هواپیما بر مبنای آذرماه سال گذشته محاسبه می‌شود

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکندگان گفت: فروش بلیط هواپیما بالاتر از نرخهای آذر ماه ۹۷ تخلف است و باید شرکتهای هواپیمایی نرخ آذر ماه ۹۷ را ملاک عمل قرار دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدجواد احمدی؛ با اعلام افزایش نرخ بلیت هواپیما بدون هماهنگی این سازمان ، بیان داشت: درتیرماه سال جاری نرخ بلیط هواپیما در پروازهای داخلی توسط شرکت های هواپیمایی با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و بدون هماهنگی با کارگروه تنظیم بازار افزایش یافته و نرخ های جدید به اجراگذاشته شد.

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود : از آنجا که طی نشدن فرآیند مندرج در مصوبه 29 /5/ 97 شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور تخلف بوده و علیرغم مکاتبات این سازمان برای اصلاح روند فوق اقدامی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری و شرکتهای هواپیمایی در این زمینه صورت نگرفت ، مقررگردید تا تعیین تکلیف نهایی، نرخ بلیط هواپیما بر مبنای آذر ماه سال گذشته محاسبه و فروخته شود و فروش بلیط با نرخ بالاتر تخلف محسوب گردد. این موضوع مورد تایید وزیر محترم راه وشهرسازی نیز قرار گرفته وتوسط ایشان در رسانه ها تاکید شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : بر همین اساس طی بازرسی به عمل آمده از چهار شرکت هواپیمایی در هفته های اخیر به علت اضافه دریافتی، ضمن تشکیل پرونده مراتب به تعزیرات حکومتی ارجاع گردیده و  وضعیت سایر شرکتها نیز در دست بررسی است .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر