کد خبر 374030

ژوئیه گرم‌ترین ماه کره زمین در ۱۴۰سال گذشته بود

دانشمندان اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده آمریکا اعلام کردند که ماه ژوئیه امسال (۲۰۱۹میلادی) گرم‌ترین ماه طی ۱۴۰سال گذشته بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پیش از این، گرم‌ترین دمای متوسط کره زمین از سال ۱۸۸۰ تا به امروز ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ اعلام شده بود.

اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: گرمای بی‌سابقه‌ی امسال از وسعت یخ‌های قطب شمال و قطب جنوب کاسته است.

به گفته این موسسه ۱۰ ماه از گرمترین ماه‌های سال‌های گذشته از سال ۲۰۰۵ به این سو اتفاق افتاده است و می‌توان سال ۲۰۱۹ را جزء یکی از پنج سال از گرمترین‌ سال‌های کره زمین از سال ۱۸۸۰ تاکنون دانست.

ساکنان قاره آفریقا و اروپا نیز شاهد گرمای بی‌سابقه در طول تابستان بودند.

ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹، چهل و سومین ماه ژوئیه و ۴۱۵امین ماهی است که میزان گرما از متوسط گرما در قرن بیستم بیشتر است.

در ایالات متحده، در شهر انکوریج واقع در آلاسکا برای اولین بار در تاریخ این شهر گرمای ۹۰ درجه فارنهایت (۳۲ درجه سانتیگراد) را تجربه کرد.

گرمایی که در برخی نقاط قطبی در آلاسکا، سیبری و گرینلند منجر به آتش‌سوزی شد.

دیگر گروه‌های تحقیقاتی سنجش آب و هوا، یافته‌های اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده آمریکا را تائید کرده‌اند.

پایگاه‌ داده‌های ناسا نیز ماه ژوئیه ۲۰۱۹ را از گرمترین‌ ماه‌های ژوئیه اعلام کرد ولی بر اساس داده‌های این مرکز، ژوئیه ۲۰۱۶ گرمترین ماه در سال‌های گذشته است.

به گزارش یورونیوز، دانشمندان معتقدند فعالیت‌های انسانی از جمله استفاده از سوخت‌های فسیلی و جنگل‌زدایی، منشاء افزایش گرمای بی‌سابقه کره زمین از زمان پیدایش بشر هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری