کد خبر 372378

سرنوشت پرونده کلاهبرداری از کامیون‌داران مناطق زلزله‌زده

پرونده کلاهبرداری از حدود ۱۵۰ نفر از کامیون داران که بخشی زیادی از آنها از زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب هستند، برای رسیدگی به مجتمع ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی ارجاع شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ماجرا از این قرار است که جمعی از رانندگان و کامیون‌داران که عمدتاً نیز از مناطق زلزله‌زدگان سرپل ذهاب هستند، کامیون‌های قبلی خود را به نمایندگی ماموت دیزل در شهرک کامیون‌داران واقع در شهرستان اسلامشهر می‌فروشند تا کامیون‌های جدید تحویل بگیرند.

نماینده شرکت ماموت دیزل که اکنون در زندان به سر می‌برد، وعده می‌دهد که تا پنج ماه بعد، کامیون‌های جدید را تحویل دهد اما اکنون که نزدیک به دو سال می‌گذرد، کامیونی تحویل نداده است.

در ابتدای امر، رانندگان و کامیون‌داران بخت برگشته که تنها وسیله امرار معاش خود را از داده‌اند، در دادسرای دادگستری شهرستان اسلامشهر شکایتی را علیه «علی» نماینده شرکت ماموت دیزل مطرح می‌کنند و پرونده در شعبه پنج بازپرسی دادسرای اسلامشهر مطرح رسیدگی قرار می‌گیرد.

نکته جالب‌تر اینکه در تحقیقات دادسرا و پاسخ شرکت ماموت دیزل به استعلام مرجع قضایی، مشخص می‌شود این شرکت اصلاً نماینده‌ای به نام «علی. م» ندارد و تمام سربرگ‌ها و اوراق منقش به آرم و لوگوی ماموت دیزل، جعلی بوده است.

با توجه به درخواست شکات از اسماعیلی؛ رئیس کل وقت دادگستری استان تهران، این پرونده به تازگی از دادسرای شهرستان اسلامشهر به دادسرای ویژه جرایم اقتصادی مستقر در مجتمع اختصاصی مبارزه با مفاسد اقتصادی ارجاع شده است تا شاید با رسیدگی‌تر جدی‌تر، روزنه امیدی برای رانندگان و کامیون‌دارانی که دو سال است کار و بار خود را از دست داده‌اند، باز شود

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    پول های هاپولی شده تا حالا از هضم رابع هم گذشته این یارو هم کاره ای نبوده و طراح اصلی در جزایر قناری به ریش همه داره می خنده.