{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 371378

براساس قوانین وزارت آموزش و پرورش ،لباس فرم دانش آموزان اختیاری است نه اجباری در حالی که اغلب مدیران مدارس، اولیای دانش آموزان را در هنگام ثبت نام فرزندانشان برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ به تولیدی هایی که با آن ها قرارداد بسته اند، هدایت می کنند.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، اداره کل یکی از استان ها در روزهای گذشته در پاسخ به یکی از رسانه ها نوشته است: «از جانب اداره کل آموزش و پرورش به مدارس تحکم و اجباری صورت نمی‌گیرد و تصمیم‌ گیرنده نهایی و اجراکننده آن شورای مدرسه و مدیران مدارس هستند.» همچنین در بخش دیگری از این پاسخ آمده است: «موضوع لباس فرم دانش‌آموزی براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در راستای تربیت اجتماعی و همسانی خانواده‌های فقیر و غنی در پوشش ترسیم ‌شده است.

مزایا از معایب بیشتر است

در عین حال لباس فرم مدارس، در سال های گذشته موضوع چالش برخی والدین بوده است. با یکی از مدیران مدارس همکلام شدیم و او به نکته قابل توجهی اشاره کرد: این موضوع کاملا به میزان توانمندی خانواده ها مرتبط است چراکه یک دست لباس در شهری همچون مشهد برای دبستانی دولتی در منطقه بولوار معلم حدود 75 هزار تومان تعیین شده است. طبیعتا این مقدار هزینه برای اغلب خانواده هایی که در این منطقه زندگی می کنند رقم قابل تحملی است ضمن این که 75 هزار تومان برای یک سال تحصیلی و این که خانواده را از هزینه های دیگر برای تهیه لباس تابستانی و زمستانی و حتی لباس جدید نوروزی برای مدرسه به نوعی معاف می‌کند. این مدیر مدرسه از تجربه اش چنین می گفت: «تجربه من در این سال ها می گوید که واقعا نمی‌توان مزایای لباس فرم را نادیده گرفت منتهی می توان   به ویژه در مناطقی با سطح اقتصادی محدودتر، شرایطی را تدارک دید که اگر لباس فرم دانش آموزان در یک مقطع قابل استفاده است بتوانندآن را برای سال بعد هم استفاده کنند که این در اختیارات مدرسه است.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری