کد خبر 369497

واکنش سردار کمالی به خبر احیای مجدد خرید سربازی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کسی منتظر احیای مجدد طرح خرید خدمت نباشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سردار موسی کمالی با بیان اینکه دیگر بخشش غیبت سربازی، به صورت کلی وجود ندارد، گفت: همانطور که پیش از این نیز اعلام شده معافیت سنی نیز دیگر وجود ندارد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه پرونده خرید خدمت مختومه شده، متذکر شد: تنها راه برای سربازان غایب، انجام خدمت سربازی است.

او افزود: اگر سرباز، در حین خدمت حسن انجام‌وظیفه و رفتار داشته باشند، فرماندهان می‌توانند تا دو سوم اضافه خدمت آنها را ببخشند.

کمالی با اشاره به وجود بیش از ۲ میلیون مشمول غایب در کشور، خاطرنشان کرد: در این رابطه، ستادِ برخورد با مشمولان غایب و افرادی که آنها را بازداشت می‌کنند، تشکیل شده و جزئیات این طرح و نحوه برخورد با این افراد (مشمولان غایب) به زودی اعلام می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که با توجه به درپیش بودن انتخابات مجلس، شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی از نمایندگان به دنبال احیای مجدد «خرید خدمت» هستند، نیز یادآور شد: خرید خدمت یک پدیده تبعیض‌آمیز و مشوقی برای تخلف بوده و اجرای این طرح در چند سال اخیر خود را نشان داد.

او با بیان اینکه طرح خرید خدمت علاوه بر عدم کاهش غیبت، منجر به افزایش شدید غیبت شد، ادامه داد: می‌توان گفت پرونده خرید خدمت دیگر مختومه، بسته، به تاریخ سپرده شده و اجرایی نخواهد شد.

کمالی  با تاکید بر اینکه کسی منتظر احیای مجدد طرح خرید خدمت نباشد از مشمولان غایب خواست برابر قوانین جاری، تکلیف سربازی خود را روشن کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بزودی با سرنگونی دیوان قوانین انسانی جاری خواهد شد.

 • علی
  ۱ ۰

  دلتون به من بیچاره بسوزه و لاقل معافیت ندادین خرید خدمت سربازی و بیارین خواهش میکنم ازتون

 • حم
  ۰ ۰

  چطور توقع دارید بنده با 38 سال سن با دو تا بچه قدو نیم قد و یکیشون مریض و بدهکاری و اجاره خونه... شما این هزینه ها رو میدین؟ بعد جریمه گذاشتین خدا تومن... اقلا اونایی که 15 سال غیبت دارن کمتر بگیرید....

 • میلاد
  ۲ ۰

  چرا دوباره طرح خرید خدمت رو نمیزارین اون موقع پولشو نداشتیم .الآنم بزور جور بکنیم