کد خبر 369142

افزایش موقتی ذرات معلق در هوای تهران طی فردا

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، گفت:طی برخی ساعات روز جاری افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد که احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین شهبازی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه چهارمین روز از مرداد است،گفت:همین امر سبب افزایش موقتی غلظت آلاینده ها خواهد شد. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که در بعضی ساعات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود:با افزایش تابش نور خورشید در نیمه روز و فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، طی برخی ساعات ( بین ساعات 13 الی 18) افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده خواهد شد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،ادامه داد: با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز جاری (جمعه، 4 مرداد)، احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران دور از انتظار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه با افزایش میزان ناپایداری جوی در روز شنبه، از صبحگاه به تدریج بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، اظهار کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات نخستین روز هفته افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به روند کاهشی دما تا روز آینده، افزود: انتظار می رود در بعدازظهر شنبه (5 مرداد) بر غلظت آلاینده ازن به صورت موقت افزوده گردد، هر چند بیشینه غلظت آلاینده ازن در مقایسه با بیشترین مقدار ازن مشاهده شده در روز پیشین، از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر