{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 363481

وقتی نام توماس ادیسون مطرح می‌شود ذهن بسیاری از ما به سمت برخی کلیشه‌ها می‌رود.اما به نظر می‌رسد فارغ از مهم بودن نقش ادیوسن در ورود برق به خانه‌ها، او از کلیشه‌های مهمی که در موردش مطرح می‌شود فاصله‌ای بسیار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، توماس ادیسون به اندازه ای که مردم تصور می کردند خلاق نبوده است. او یک گروه یا به عبارتی تیم حرفه ای را در کنار خود داشت که در مواقع لزوم به جای او فکر می کردند. البته این به این معنا نیست که توماس ادیسون فاقد خلاقیت بود، اما به آن اندازه که به نظر می رسد خلاقیت افسانه ای نداشته است.

در بسیاری از کتب علمی اشاره شده که توماس ادیسون مخترع لامپ است و این موضوع را می توان یکی از بدترین شایعات در مورد او دانست. توماس ادیسون جوان مخترع لامپ نبود، درواقع در اواخر دهه 1800، چراغ های الکتریکی وجود داشت و لامپ رشته ای نیز نقشی پررنگ در زندگی مردم ایفا می کرد اما این لامپ و نور هیچگاه وارد زندگی شخصی مردم نشده بود.

آنچه ادیسون واقعا انجام داد، کشف بهترین مواد برای تولید رشته ها بود. ادیسون و تیمش بیش از 6 هزارماده را امتحان کردند تا به لامپ های امروزی برسند. بر این اساس او مخترع لامپ نبود بلکه با اختراع برترین لامپ، لامپ را در سراسر جهان عمومیت داد.

یک ادعای کاذب دیگر این است که گفته می شود ادیسون هرگز به مدرسه نرفته است. البته شاید هدف از این دروغ اسطوره سازی و یا نشان دادن هوش بالای وی است اما اینطور نیست. ادیسون سه سال تحصیل آکادمیک را با موفقیت پشت سر گذاشت.یک شایعه دیگر این است که گفته می شود ادیسون سه ساعت در بیست و چهار ساعت می خوابید که این موضوع نیز اغراق آمیز است. درواقع ادیسون مثل همه آدم های عادی می خوابید اما بسیار سحرخیز بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری