{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 362841

مشاور رییس جمهور در نامه‌ای خطاب به محسنی اژه ای در خصوص حجم بالای تبلیغات کنکور در صداوسیما هشدار داد و گفت: به صورت میانگین حدود ۲۵۲ برنامه در ماه، به تبلیغ بسته‌های آموزشی کنکور می‌پردازند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حسام‌الدین آشنا در نامه‌ای خطاب به حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای (رئیس شورای نظارت بر سازمان صداوسیما) در خصوص تبعات منفی برنامه‌های مشارکتی با موضوع کنکور هشدار دارد و خواستار ابلاغ اعتراض شورای نظارت به سازمان صداوسیما شد. نماینده رئیس‌جمهور در شورای نظارت خطاب به رئیس این شورای نوشته است:

همان‌گونه که مستحضرید برنامه‌های مشارکتی با موضوع کنکور در صداوسیما همواره مورد مناقشه و اعتراض بوده است. در حال حاضر تعداد ۱۳ برنامه (۱۲ برنامه در سیما و یک برنامه رادیویی). به‌صورت میانگین حدود ۲۵۲ برنامه در ماه به تبلیغ بسته‌های آموزشی کنکور می‌پردازند. این درحالی است که وزیر مستعفی آموزش و پرورش طی مکاتباتی با مدیران صداوسیما در خصوص تبلیغات پرتعداد و ناسالم برنامه‌های کنکوری، تذکر داده است. از جمله آسیب‌های این تبلیغات پرتکرار با موضوع کنکور، «استرس‌زایی» و «امیدفروشی» است. به عبارت دقیق‌تر این برنامه‌ها به دانش‌آموز و خانواده‌اش القا می‌کنند اگر از محصولات ما استفاده نکنید، راه به‌جایی نمی‌برید و به دانش‌آموزی که به هر دلیلی زمینه مناسب درسی یا انگیزه و شوق آموختن ندارد، تلقین می‌کند که وی با استفاده از این محصولات یک‌شبه ره صدساله را می‌پیماید.

همچنین بعضاً افرادی که به عنوان معلم، به تدریس منابع کنکور و شیوه‌های تست‌زنی می‌پردازند، درباره مدرک، رتبه‌ها و رشته‌های تحصیلی‌شان خلاف واقع می‌گویند؛ به نظر می‌رسد صداوسیما علاوه بر اثرات جانبی این نوع تبلیغات، بر روی مدارک این افراد و ادعاهای آنان، هیچ نظارتی ندارد. با توجه به گستردگی و اهمیت موضوع، ضمن مکاتبه با سازمان جهت ابلاغ اعتراض شورای نظارت در خصوص برنامه‌های مشارکتی کنکوری، گزارشی جامع درخصوص ابعاد محتوایی و مالی این برنامه‌ها تهیه و ارسال شود».

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری