کد خبر 361433

راهبی که ۳۷سال روی یک ستون زندگی کرد!

سنت سیمون یک راهب مذهبی بود که نزدیک به چهار دهه روی یک ستون زندگی کرد. این راهب در بخشی از کلیسایی که در سوریه امروزی قرار دارد نشسته بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، هر فرد برای نزدیک شدن به خداوند روشی خاص دارد، یک نفر انفاق می کند، یک نفر به یتیمان کمک می کند و بعضی ها هم مثل سنت سیمون عجیب ترین روش ممکن را انتخاب می کنند.

راهب ماجرای ما در قرن پنجم میلادی تصمیم گرفت روشی عجیب برای ادامه زندگی خود انتخاب کند. او روی یک ستون رفت و تصمیم گرفتن تا پایان عمر روی همین ستون زندگی کند. اگرچه این ستون اکنون تا حد زیادی تخریب شده اما حدس زده می شود بین دوازده تا هجده متر طول داشته است. سیمون تصور می کرد بالا رفتن از این ستون کمک می کند تا به خدا نزدیک تر شود.

675819_664

بر همین اساس نیز برای نزدیک به چهار دهه روی ستون ماند. اگر فکر می کنید او برای غذا خوردن از ستون پایین می آمد سخت در اشتباهید چرا که حتی غذای خود را نیز بالای ستون می خورد و مریدان و شاگردانش برای او غذا می پختند و پایین ستون می آوردند. او سالهای سال در سرما و گرما، در باد و باران و آفتاب روی ستون ماند. این کار او تا حدی توجهات را به خود جلب کرد که پس از مرگش به یاد وی بنای یادبودی ساخته شد و بسیاری از افراد برای زیارت به محل دفن او سر می زدند.

اکنون نیز محل دفن او که به کلیسای سنت سیمون مشهور است یک محل گردشگری و زیارت در حلب در نظر گرفته می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر