کد خبر 357266

درآمدزایی از جویندگان کار

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از پلمب یک موسسه کاریابی غیرمجاز در مرکز پایتخت خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ علی آقاکارخانه دراین‌باره گفت: چندی پیش چند شاکی با مراجعه به کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی  اعلام کردند که توسط یک مرکز کاریابی مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌ و مدعی بودند که این مرکز کاریابی با اخذ مبالغی از ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان، وعده استخدام در مراکز مختلف را به آنها داده است اما تمام این وعده‌ها پوچ بوده و زمانیکه متقاضیان کار برای استرداد وجه پرداختی به این موسسه مراجعه می‌کردند با تهدید مسئول شرکت از بازپس‌گیری ودیعه خود مواجه شده و در نهایت افراد بسیاری  منصرف از شکایت ‌شدند.

وی با بیان اینکه پس از این شکایات، تحقیقات پلیسی در این پرونده کلید خورد، گفت: در بررسی‌های اولیه مشخص شد این شرکت کاریابی فاقد مجوز، تبلیغات گسترده‌ای در فضای مجازی از جمله سایتهایی مانند دیوار و شیپور انجام داده و به این ترتیب زمینه سوءاستفاده از متقضیان کار به ویژه ساکنان خارج از تهران را به عمل آورده است.

کارخانه ادامه داد: ماموران همچنین متوجه شدند این شرکت در قبال معرفی یک کار معمولی که همگی برخلاف میل مشتریان و متقاضیان بوده، مبالغ مختلفی با اوراق شناسایی از جویندگان کار دریافت کرده که متقاضیان کاریابی با علاف شدن در سطح شهر تهران و عدم موفقیت در کسب و کار جدید، مجدداً به شرکت مذکور مراجعه کرده و خواهان استرداد وجه می‌شدند که در نهایت موجب درگیری داخل شرکت می‌شد.

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که محل فعالیت دفتر کاریابی دارای دو در ورودی فاقد تابلو و دوربین مداربسته برای رویت مشتریان یا حضور احتمالی پلیس یا شکات اصلی بوده که احتمال اخفاء مدارک و مستندات موجود شامل دستگاه کارتخوان سیار، مهر اصلی دفتر، فرمهای موجود و اوراق شناسایی شکات با رویت پلیس یا شکات وجود دارد.

کارخانه با اشاره به اخذ دستور قضایی برای ورود به محل شرکت، گفت: در نهایت ماموران با یک عملیات وارد شرکت شده و چهار پرسنل شرکت شامل دو زن و دو مرد که در حال جذب سه مشتری کاریابی جدید بودند، مشاهده شد.

به گفته وی، برابر دستور قضایی صادره، ماموران ضمن جمع‌آوری تمام مدارک، مستندات موجود و فرمهای کاریابی، مسئول شرکت را بازداشت کرده و مکان شرکت به علت حفظ امنیت و آرامش عمومی تا اطلاع ثانوی پلمب شد.

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری پایتخت، متذکر شد: متهم با تکمیل پرونده قضایی به مقام قضایی معرفی شد و از زمان بازداشت متهم تاکنون همه روزه افراد مختلف با اطلاع از بازداشت این شخص به کلانتری مراجعه کرده و از وی شکایت می‌کنند. همچنین تاکنون شکات این پرونده به ۴۰ نفر رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر