کد خبر 357200

زندگی عجیبترین دوقلوهای جهان +عکس

روانشناسی دوقلوها همیشه برای بسیاری از دانشمندان یک موضوع جالب پژوهشی است. برای بیش از یک قرن علم به شدت بر مطالعات دوقلوها تاکید دارد تا بتواند رفتارهای انسانی مرتبط با ژنتیک را بهتر درک کند. دوقلوهایی که دارای اختلافات فیزیکی و ذهنی هستند از برترین موردهای قابل پژوهش در جهان محسوب می‌شوند. جین و جنیفر گیبونز از جمله همین دوقلوها محسوب می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، داستانی که برای شما داریم. داستان دوقلوهایی عادی نیست، بلکه به زندگی دو دختر سیاهپوست می پردازد که رفتارهایی منحصر به فرد داشتند.

جین و جنیفر متولد سال 1963 هستند که به عنوان "دوقلوهای خاموش" شناخته می شوند زیرا تنها با یکدیگر ارتباط برقرار می کردند. آنها در ولز زندگ می کردند و جدایی ناپذیر به نظر می رسیدند. وقتی خیلی کوچک بودند مثل بلبل انگلیسی صحبت می کردند و گاهی با سرعت بسیار بالا انگلیسی صحبت کردند که هیچ کس دیگر نمی توانست درک کند چه می گویند، حتی پدر و مادرشان.

663733_979

اما این دوقلوها تنها فرزندان سیاه در جامعه خود بودند و با توجه به نژادشان در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند. بنابراین آنان سعی کردند با یک زبان اختراعی با یکدیگر صحبت کنند.

در سن چهارده سالگی، دوقلوها به پزشکان و حتی برای جدا کردن مدارس شبانه روزی فرستاده شدند تا آنها را با دیگران ارتباط برقرار کنند. این تنها آنها را بیشتر از جامعه خارج کرد.با توجه به مقاومت آنها در برابر بیگانه ها، دوقلوها به رواندرمانی فرستاده شدند. اما  با این حال، هیچکدام از این متخصصان نتوانستند با دختران ارتباط برقرار کنند.

 سپس مدتی از یکدیگر جدا شدند، اما هنگامی که پزشکان اثرات نامطلوب جدا شدن دوقلوها را دیدند، از خانواده آنان درخواست کردند دوباره با هم باشند. جالب است بدانید این دختران اهل نوشتن خاطرات خود بودند و حتی کتاب داستان نوشتند. سپس دو خواهر به یک مرکز درمانی در بیمارستان برمودور فرستاده شدند و 14 سال در این مرکز نگهداری شدند.

دوقلوها با یکدیگر قرار گذاشتند هر گاه یکی از آنان از دنیا رفت دیگری با مردم صحبت کند و این اتفاق واقعا رخ داد. پس از آن که این اتفاق رخ داد جین گفت: " من آزاد شدم."

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری