کد خبر 354303

سرقت هویت هزاران نوزاد در اسپانیا طی ۵دهه!

سرقت هویت هر انسان یکی از منفی‌ترین اتفاقاتی است که می‌تواند در زندگی وی رخ دهد. این اتفاق اغلب با بچه دزدی یا قاچاق انسان رخ می‌دهد. یکی از مخوف‌ترین پرونده‌های سرقت هویت در یک دوره ۵دهه‌ای در اسپانیا رخ داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، از سال 1939 تا سال 1989، یک شبکه مخفی از پزشکان، پرستاران، راهبه ها و کشیش ها در اسپانیا حدود 300 هزار نوزاد تازه متولد شده را از والدینشان سرقت کرده و آنها را به افرادی که به دنبال پذیرش فرزندخوانده بودند فروختند.

غیر انسانی ترین بخش ماجرا این بود که این گروه سارق به والدین نوزادان اطلاع می دادند که فرزندشان بلافاصله پس از تولد از دنیا رفته است و در نتیجه این والدین هرگز متوجه نمی شدند فرزندشان وجود خارجی دارد.پس از یک جنگ داخلی خونین، ژنرال فرانسیسکو فرانکو در سال 1939 به قدرت رسید. تا زمان مرگ فرانکو در سال 1975، اسپانیا عمدتا پیشرفت صنعتی چندانی نداشت و این رسوایی نیز نشان می دهد دوران فرانکو سیاه تر از آن است که تصور می شده است.

ایده اولیه این طرح غیر انسانی زمانی شکل گرفت که برخی از خانواده ها با مراجعه به کلیسا اظهار می کردند دوست دارند فرزندی داشته باشند. تکرار این درخواست باعث شد کلیسا ابتدا ترتیبی بدهد که خانواده های فقیر و کم درامد فرزندان خود را داوطلبانه به زوج هایی با درامد بیشتر بفروشند، اما این ایده کم کم رنگ و بوی اجبار و مخفی کاری گرفت و فرزند زوج هایی که مایل به این کار نبودند نیز سرقت شد.

درواقع فاجعه زمانی آغاز شد که بیمارستان ها به برخی از زوج ها می گفتند که نوزادانشان مرده است. این در حالی بود که نوزاد زنده بود و به خانواده دیگری واگذار می شد. علاوه بر این، زوج ها نمیتوانستند نوزاد مثلا مرده را ببینند؛ چرا که بیمارستانها خودشان مسائل دفن را انجام می دادند.

بر اساس گزارش ها تا کنون تنها 261 کودک آن روزها و بزرگسالان امروزی موفق شده اند خانواده های خود را پیدا کنند و هزاران نفر بدون اطلاع از هویت واقعی خود زندگی می کنند یا از دنیا رفته اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر