کد خبر 352688

معروف‌ترین دندان‌های مصنوعی جهان +عکس

صدها یا حتی هزاران سال است که پروتز‌های دندانی یا انواع دندان مصنوعی در دهان افراد مختلف جا گرفته‌اند اما بین دندان‌های مصنوعی مختلف، دندان‌های مصنوعی جرج واشنگتن از شهرت بسزایی برخوردارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، جرج واشنگتن نخستین رئیس جمهور ایالات متحده و از مهشورترین چهره های سیاسی جهان با دندان مصنوعی های مشهور خود توجه بسیاری از افراد را در طول تاریخ به سمت خود کشانده و حتی باعث شده شایعات متعددی در مورد دندان هایش مطرح شود.

شاید بیراه نباشد اگر بگوییم خود جرج واشنگتن در مطرح شدن شایعات متعدد در مورد وضعیت دندانهایش مقصر بوده است. جرج واشنگتن در طول تاریح بارها در مورد دندان های خود ابراز ناامیدی و ناراحتی کرده و حتی در نامه نگاری های خود به کیفیت پایین دندان هایش اشاره کرده است.

به نظر می رسد دندان های جرج واشنگتن با کوچک ترین اشاره ای میشکسته یا لق می شده است. برخی از پژوهشگران امروزی معتقدند که جرج واشنگتن به مشکل التهاب شدید لثه یا بیماری های مزمن در استخوان فکر مبتلا بوده که در زمان زندگی وی چندان شناخته شده یا قابل درمان نبوده است.

به هر حا ماجرا هر چه که بود، جرج واشنگتن چاره ای نداشته به جز استفاده از پروتز یا دندان های مصنوعی. اما حواشی از همین جا شروعمی شود چرا که بسیاری معتقدند جرج واشنگتن از دندان های چوبی استفاده می کرده است. این شایعه به شکلی جدی مطرح می شد و حتی در برخی کتاب ها نیز به آن پرداخته می شد اما این یک اشتباه و شایعه بزرگ بوده و دندان های جرج واشنگتن متشکل از موادی غیر از چوب بوده.

شاید یکی از عجیب ترین مواردی که جای دندان های واقعی جرج واشنگتن را گرفته است دندان های انسانی گرفته شده از بردگان باشد، سرب، طلا، برنج، استخوان و دندان های حیوانات نیز از دیگر مواردی است که کمک کرد جرج واشنگتن بتواند باز هم با خیال راحت بخندد و صحبت کند.

جورج واشنگتن، تقریبا در تمام سال های زندگی خود از مشکلات دندانپزشکی رنج می برد. او به طور منظم در مورد نامه های دندانپزشکی خود به دندانپزشک ها در خاطرات خود نوشته است.نخستین دندان او در سن 24 سالگی کشیده شد و در سن 57 سالگی تقریبا هیچ دندانی نداشت.

جرج واشنگتن

بیشتر بخوانید
ارسال نظر