کد خبر 351062

امکانات آموزشی پردیس بحرانی است

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران گفت: شهر جدید پردیس با ۸۰هزار واحد و پرند با ۱۰۰هزار واحد مسکن مهر کانون‌های بحرانی از نظر امکانات آموزشی هستند و این شهرها به شدت کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، میررضا شفیع پور در حاشیه مراسم تجلیل از معلمان شهرستان پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روند مهاجرت‌ رو به افزایش در شهرستان های استان تهران نگران کننده است و مدارس شهرهای قرچک، بهارستان و بومهن تراکم بالاتری نسبت به سایر شهرهای استان تهران دارند.
وی با بیان اینکه در برخی از شهرستان‌های این استان کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی داریم افزود: حدود 80 درصد از مدارس این استان در دو شیفت و با تراکم بالای دانش آموز اداره می‌شوند.
شفیع پور با بیان اینکه در استان تهران یک میلیون دانش آموز و 45 هزار نفر معلم داریم افزود: تعداد دانش دانش آموزان از امکانات، فضای آموزشی و نیروی انسانی سبقت گرفته است و با توجه به رشد سریع جمعیت شهرهای جدید، در آینده ای نزدیک با مشکلات فراوانی مواجه خواهیم شد.
وی افزود: شهر جدید پردیس با 80 هزار واحد و پرند با 100 هزار واحد مسکن مهر کانون‌های بحرانی از نظر امکانات آموزشی هستند، این شهرها به شدت کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی دارند.
معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران گفت: با توجه به بافت جمعیتی خاص، مهاجرپذیر بودن و تراکم بالای دانش‌آموزی در شهرستان های استان تهران، ارتقاء کمیت و کیفیت آموزش در اولویت قرار دارد و در این زمینه اقداماتی انجام شده است.
شفیع پورگفت: تامین و تقویت زیر ساخت ها، ارتقا پژوهش سراها، برگزاری مسابقات منطقه ای و المپیادها به منظور ارتقا کمیت و کیفیت آموزش در دست اقدام است.
معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران با اشاره به ضرورت ایجاد رشته‌های مهارتی و مراکز فنی و حرفه ای خاطر نشان کرد: به فضاهایی نیاز داریم تا رشته‌های مهارتی، فنی حرفه ای و کار و دانش را توسعه بدهیم.
شفیع پور گفت: سیاست راهبردی ما در سال جاری توسعه و ارتقا زیرساخت های مهارتی دانش آموزان به منظور سهولت جذب در بازار کار است.
وی در ادامه اظهار داشت: معلمان زیادی هر روز از تهران به شهرستان‌ها برای تدریس تردد دارند، به کارگیری معلمان بومی در مدارس شهرستان‌ها راهکار مناسبی برای اشتغال معلمان بومی و مرتفع شدن مشکل تردد معلمان غیر بومی است.
شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری