کد خبر 350811

۵نشانه که مشخص می‌کند شما آمادگی معلم شدن را ندارید!

روز معلم بهانه‌ای شد تا بررسی کنیم آیا هر فردی شایستگی و آمادگی معلم شدن را دارد یا خیر. درواقع به نظر می‌رسد برای معلم شدن تنها یک مدرک تحصیلی کافی نیست و باید آمادگی ذهنی و روانی نیز وجود داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بسیاری از افراد از خاطرات مدرسه خود به نیکی یاد می کنند. نقش معلم ها در آماده کردن بچه ها برای ورود  به فضای تحصیل انکار ناپذیر است اما آیا هر شخصی مهارت و صلاحیت معلم شدن را دارد؟

اگر مضطرب هستید

اضطراب بیش از حد افت شغل معلمی است. اگر مرتب مضطرب هستید، زود نگران می شوید، تحمل شرایط سخت را ندارید، دور شغل معلمی را خط قرمز بکشید. آرامش روانی شما اصل اول انتخاب شغل معلمی است.

اگر از بچه ها خوشتان نمی آید

خواهی نخواهی باید ساعت هایی طولانی در روز را با بچه ها بگذرانید پس اگر قرار باشد حوصله بچه ها را نداشته باشید یا خواسته های آنان را درک نکنید بهتر است قید معلم شدن را بزنید.

اگر روابط عمومی ضعیفی دارید

معلم ها فقط با بچه ها سر و کار ندارند، بلکه باید ارتباطی موثر با والدین و سایر معلم ها و کادر مدرسه نیز برقرار کنند. پس این بسیار مهم است که روابط عمومی بالایی داشته باشید.

اگر صبور نیستید

بچه ها به ویژه در مدارج پایین بسیار بازیگوشند. گاهی بدقلقی می کنند و دیگر بچه های کلاس را نیز با خود همراه می کنند. بنابراین باید صبور باشید. اگر قرار باشد با هر رفتار اشتباه بچه ها عصبی شوید مسیر خود را اشتباه انتخاب کرده اید.

اگر از سر بی میلی معلم شده اید

معلم بودن فارغ از مهارت های حرفه ای نیاز به عشق و علاقه ای خاص دارد. معلم ها به ویژه در مقطع دبستان با آینده کودکان ارتباط مستقیم دارند. اگر از سر رفع تکلیف یا بی میلی و صرفا به علت اشتغال معلم شده اید، مسیر را اشتباه آمده اید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر