کد خبر 349514

جراحی زیبایی اعتیاد آور است!

نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که بسیاری از افراد به جراحی زیبایی اعتیاد پیدا کرده‌اند. این موضوع که اخیرا توسط یک تیم بریتانیایی بررسی شده است، می تواند نشان دهد چرا برخی افراد تعداد زیادی جراحی انجام می دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، انجام عمل جراحی می تواند به مرور زمان تبدیل به عادتی خطرناک شود این موضوع بر اساس پژوهش روی بیش از 400 مراجع کلینیک های زیبایی در لندن انجام شده است.

اغلب افرادی که یک جراحی زیبایی انجام می دهند به سراغ عمل های دوم و سوم هم می روند اما چرا؟ به نظر می رسد علت این موضوع نوعی اعتیاد عجیب است. پرفسور پیتر اسکارتزل یکی از متخصصین کلینیک جراحی زیبایی در لندن معتقد است میل به زیبایی به مرور زمان تبدیل به نوعی وسواس برای زیبایی می شود و جنبه رقابتی پیدا می کند.

بسیاری از افراد پس از یک جراحی بینی به دنبال جراحی دوم، تزریق و یا تخلیه چربی های صورت و مواردی مشابه می گردند. بر اساس این پژوهش اغلب این افراد تصور می کنند چهره آنان باز هم جای کار دارد. در این پژوهش نیز مثل  پژوهش های پیشین به نقش شبکه های اجتماعی و رسانه ها در تحریک افراد به انجام جراحی زیبایی اشاره شده است و این نقش بسیار پررنگ ارزیابی شده است.

متاسفانه حتی برخی افراد توقع دارند با کمک جراحی زیبایی چهره ای مثل فیلترهای اسنپ چت داشته باشند. اسکارتزل توصیه می کند مراجعان کلینیک های زیبایی برای تصمیم به جراحی عجله نکنند و اول تمامی جوانب کار را بسنجد اما به نظر می رسد برخی افراد اساسا ادرس را اشتباه آمده اند و باید به مطب روانشناس مراجعه کنند. بر اساس این پژوهش زنان بیش از مردان دچار وسواس زیبایی می شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر