کد خبر 346934

۱۲نفر از مرگ حتمی در چنگال سیلاب نجات یافتند

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی از رهاسازی بالغ بر ۵۰۰نفر افراد گرفتار در سیلاب خبر داد و گفت: از این تعداد افراد گرفتار در سیلاب، ۱۲نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: پیرو اخطاریه‌های هواشناسی استان، از عصر جمعه بارندگی‌های رگباری داشتیم که شدت آن‌ها در شهرستان‌های طبس، زیرکوه، درمیان، نهبندان و خوسف و سربیشه بیشتر از سایر مناطق بوده است.

وی از آماده باش ۳۰۲ تیم امدادی در استان خبر داد و گفت: این تیم‌های امدادی و عملیاتی در بازه زمانی روز جمعه تا صبح روز چهارشنبه هفته جاری در آماده باش کامل به سر می‌برند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در خراسان‌جنوبی، اعلام کرد: موج بارشی که از ظهر امروز فعالیت بی‌سابقه‌ای در سطح استان داشته بارندگی بالای ۶۰ میلی‌متر در بازه زمانی کمتر از هشت ساعت را ثبت کرده است.

میرجلیلی از رهاسازی بالغ بر ۵۰۰ نفر افراد گرفتار در سیلاب خبر داد و افزود: از این تعداد افراد گرفتار در سیلاب ۱۲ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

وی با اعلام اینکه تا این لحظه تلفات ناشی از سیلاب در خراسان‌جنوبی صفر بوده است، اضافه کرد: همچنین طی این مدت قریب به ۷۲۰ نفر از افراد در راه‌مانده در حسینیه‌ها، مساجد و بقاع متبرکه استان اسکان یافتند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با توجه به بارندگی‌های خوب، بسیج امکانات و حرکت‌های خود جوش مردمی در تقویت سیل بندها و دیوارهای حفاظتی تاکنون خسارتی جدی در استان گزارش نشده است.

میرجلیلی با بیان اینکه شهروندان قبل از سفرهای ضروری از وضعیت راه‌های استان مطلع شوند، تبیین کرد: با توجه به اینکه چندین محور مواصلاتی استان از ظهر امروز به‌دلیل بارش‌های بی‌سابقه مسدود است حتما نکات و وسایل ایمنی را به همراه داشته باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر