{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 343457

معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور با اشاره به کاهش تلفات حوادث ترافیکی در دور نخست سفرهای نوروزی گفت: ۱۵ درصد از میزان تلفات جاده‌ای و ۲۲ درصد از تلفات درون‌شهری کاهش‌یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مهدی جمالی نژاد با اشاره به کاهش تلفات جاده‌ای در دور نخست سفرهای نوروزی کشور اظهار کرد: با توجه به آمار به‌دست آمده از میزان تصادفات و تلفات جاده‌ای در کشور طی دور نخست سفرهای نوروزی ۱۵ درصد در بخش برون‌شهری و ۲۲ درصد تلفات حوادث درون‌شهری نسبت به سال گذشته کاسته شده است.

وی با اشاره به هدف‌گذاری برای تمرکززدایی از مقاصد سفرهای نوروزی در کشور گفت: بسیاری از شهرها و روستاهای کشور کمتر معرفی‌شده‌اند در حالی که جذابیت خاص خود رادارند و کار جدید انجام‌شده در نوروز امسال معرفی این مناطق بوده است.

معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور معرفی میراث معنوی علاوه بر میراث فرهنگی را ازجمله اقدامات برای معرفی مقصدهای جدید نوروزی عنوان کرد و افزود: علاوه بر ۴۰۰ روستای هدف گردشگری و چند شهر معدود پر مسافر، تلاش شد تا از ظرفیت تمام هزار و ۲۷۹ شهر و بیش از ۳۷ هزار دهیاری کشور در این راستا استفاده شود.

وی در انتها توجه بر میراث معنوی را باعث افزایش ضریب ماندگاری مسافر دانست و افزود: با افزایش مقاصد گردشگری و مسافری در ایام نوروزی می‌توان از ترافیک مناطق خاص کشور کم کرد و علاوه بر توزیع درآمدزایی گردشگری در مناطق بیشتری از کشور، ترافیکی روان و امن را برای همه مسافران ایجاد شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری