{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 342575

رفتار والدین با کودکان مدرسه ای در ایام نوروز به ۲دسته اصلی تقسیم می‌شود. برخی از والدین با سختگیری‌های بیش از حد کودکان را آزار می‌دهند و برخی دیگر اساسا کاری به کودکان ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، همانقدر که فشار آوردن به کودکان و مجبور کردنشان برای یادگیری دروس و دوره آنها در ایام نوروز اشتباه است، بی توجهی به دروس کودکان نیز اشتباه است اما بهتر است برای این که کودکان از درس و تحصیل زده نشوند برخی نکات را در ایام نوروز رعایت کنید:

_اجازه دهید بچه ها کمی استراحت کنند. درواقع 3 روز ابتدایی ایام عید را به عنوان وقت تنفس بچه ها در نظر بگیرید و هیچ حرفی از درس و مدرسه نزنید.

_اگر اصرار دارید بچه ها در ایام نوروز نیم نگاهی به دروس خود داشته باشند برای آنان برنامه تعیین کنید. مثلا روزی یک ساعت در ساعتی مشخص. به این ترتیب بچه ها وقت کافی برای تفریح خواهند داشت.

_سفر را به بچه ها زهر نکنید. اگر مایلید حین مسافرت هم کودکتان درس بخواند، زمانبندی این کار را به وی تحمیل نکنید و اجازه دهید هر ساعتی راحت تر است درس بخواند.

_استرس بعد از عید را به کودک خود تحمیل نکنید. مثلا نگویید بعد از عید به معلمت می گویم بچه بدی بودی و... این نوع رفتارها باعث می شود کودکتان نه لذتی از ایام نوروز ببرد و نه مشتاق ورود به مدرسه بعد از تعطیلات باشد.

_سعی کنید در ایام نوروز به جای یاد دادن مباحث سنگین و جدید به کودک، مباحث قدیمی را با او مرور کنید.

_برخی دروس را در قالب بازی با کودک کار کنید تا حین بازی به مرور درس هایش بپردازد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری