{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 340944

اشتباه کردن می تواند برای بسیاری از افراد مفید باشد. اما اغلب همین افراد تصور می کنند کوچک ترین اشتباه به منزله شکست کامل آنان خواهد بود. نباید از شکست های خود بترسیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، این یک ضرب المثل قدیمی است که "شکست مقدمه پیروزی است". اما این ضرب المثل درست است؟ پاسخ هم مثبت است و هم منفی.

گاهی برخی شکست ها می توانند تبدیل به یک کتاب درسی برای ما شوند. فرض کنید در رابطه با دوستان، همکاران و اطرافیان خود به مشکلاتی برخورده اید، با کمک درس گرفتن از شکست ها می توانید روابط بعدی را صحیح تر پیش ببرید. اما این مثل می تواند اشتباه هم باشد اگر از شکست خود درس نگیرند.

افزون بر این ها گاهی شکست خوردن شما را به لحاظ روانی و حتی مالی بیمه می کند. درواقع وقتی که شکست می خورید بار دیگر گام هایی دقیق تر بر می دارید، پول خود را هدر نمی دهید و در هر کاری نیز سرمایه گذاری نخواهید کرد. درواقع ریسک های خود را منطقی تر سازماندهی می کنید.

در کنار این ها تا زمانی که شکست نخورده باشید هراستان از فعالیت های مختلف ادامه خواهد داشت و با نقاط ضعف و قوت خود آشنا نمی شوید. اما همه این ها زمانی مصداق پیدا می کند که شما از اشتباهات خود درس بگیرید و سعی کنید اشتباه خود را ضمیمه نقشه راه جدید خود کنید.

اشتباه کردن در مسائل احساسی هم می تواند مفید باشد. گاهی برخی تصور می کنند مسائلی مثل جدایی یا بحران های عاطفی به معنای افسردگی و بی اعتمادی است. اما همین شکست ها می تواند کمک کند فرد در روابط بعدی عاقلانه تر تصمیم بگیرد و در نتیجه هیچ نوع شکست عاطفی پایان بخش روابط عاطفی افراد نخواهد بود.

در نهایت جالب است بدانید شکست باعث خلاقیت شما می شود چرا که پس از شکست تلاش خواهید کرد راه هایی جدید پیدا کنید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری