کد خبر 339761

آغاز طرح زوج و فرد از تیرماه سال آینده

رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ گفت:پلیس اظهارنظر‌های خود را درخصوص طرح زوج و فرد جدید در سال ۹۸ را به شورای ترافیک شهر تهران تقدیم کرده و شورا نهایتا طرح جدید زوح و فرد را به تصویب رساند و قرار است این طرح جدید از اول تیرماه سال آینده اجرا شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، سردار محمدرضا مهماندار اظهار داشت:اساسا هر طرحی در خصوص ترافیک شهر تهران قرار است رخ بدهد باید در شواری ترافیک شهر تهران مطرح شود. ریاست این شوار را شهردار تهران و دبیری آن را معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران و اعضا نماینده وزارت کشور، نماینده استانداری و رئیس پلیس راهور تهران هستند. البته این شورا عضو دیگر هم از شهرداری دارد که رئیس سازمان ترافیک شهرداری تهران است، اما درحال حاضر، چون هم معاونت و سازمان در هم ادغام شده است هر دو رای را معاونت حمل و نقل یعنی شخص آقای پور سید آقایی دارند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا بین پلیس راهور پایتخت و شهرداری در برخی از مسائل مربوط به طرح زوج و فرد اختلافاتی وجود دارد افزود: ین اختلافاتی که بین پلیس راهنمایی و رانندگی و سازمان شهرداری در خصوص طرح زوج و فرد و ترافیک رخ می‌دهد عموما بحث‌های کارشناسی است که معمولا قبل از اینکه طرح در شورا مطرح شود پلیس هم با توجه به مصالح مردم و رعایت حقوق مردم اظهار نظر‌ها را مطرح می‌کنیم و به حتی این اظهار نظر‌ها را از طریق رسانه به عموم مردم می‌رسانیم.

مهماندار با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ حتما از حقوق شهروندان تهرانی دفاع می‌کند اضافه کرد:البته نباید فکر کنیم که کسی قصد دارد حقوق مردم را نادیده بگیرد، اما به دلیل اینکه نیروی انتظامی در کف جامعه است وارتباط خیلی تنگاتنگی با آحاد جامعه دارد به همین خاطر خیلی از مسائل را بهتر درک می‌کند و نگرانی‌ها را به مسئولان منعکس کند.

وی در ادامه افزود:در مورد سال آینده و طرح ترافیکی که برای تردد خودور‌ها در معابر شهر درنظر گرفته شده است این طرح در کمیسیون مطرح شدو ما به عنوان نیروی انتظامی در این کمیسیون حضور داشتیم و نظرات خودمان را اعلام کردیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت:یکی از نگرانی‌های ما این بود عده‌ای که سال‌ها می‌توانستند به صورت رایگان سه روز وارد  طرح زوج و فرد شوند و سه روز دیگر تردد برای آن‌ها ممنوع بود حقی از آن‌ها ضایع نشود. همین مسائل را مطرح کردیم، خب راهکار‌هایی پیش بینی شد تا این طرح تعدیل شود هرچندطرح اولیه این مسائل را نداشت.

وی اضافه کرد: همچنین حق و حقوقی که برای ساکنان محدوده طرح زوج و فرد در نظر گرفته ایم به طور مثال  این شهروندان می توانند تا ساعت هشت و نیم صبح از محدوده طرح  خارج شوند و پنج بعدازظهر نیز می توانند ،وارد محدوده طرح شوند   یا تخفیف برای وانت بار‌ها و آژانس و... نیز اظهار نظر‌های پلیس راهور بود که اعلام کردیم. در مجموع ما نظرات را ارایه دادیم و شورا نهایتا طرح جدید زوح و فرد را به تصویب رساند و قرار است از اول تیرماه سال آینده اجرا شود.

مهماندار با بیان اینکه ما حتما آن وظایفی را که شورا به عهده پلیس گذاشته است انجام می‌دهیم تصریح کرد: مثل گذشته دیگر نیازی به تمدید کارت و یا ثبت نام برای خرید طرح روزانه نیست، همین امسال هر فردی که در سایت شهرداری ثبت نام کرده و یک حساب شهروندی ر دارد می‌تواند با همان ثبت نام ترددبکنند و هزینه‌های شارژی را در حساب شهروندی شارژ کند وشهرداری هم بر اساس مصوبات شهرداری اقدام می‌کند. یعنی دیگر امسال چیزی به عنوان اینکه اعتبار کارت داشته باشیم وجود ندارد  و یک بار ثبت نام کفایت می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر