کد خبر 336397

شبی که رهبر ارکستر هدیه گرفت

نصیر حیدریان که چوب رهبری ارکستر «رتوریک» را در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر در دست داشت، در اجرای خود با این ارکستر هدیه‌ای دریافت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ارکستر «رتوریک» شامگاه ۲۷ بهمن‌ماه در قالب سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر به رهبری نصیر حیدریان نواخت.

دیورتیمنتو اپوس ١٣٦ موتزارت، سوئیت پاول اپوس ٢٩ اثر گوستاو هولتز، واریاسیون‌های از تم چایکوفسکی اپوس ٣٥ اثر آنتون آرنسکی، سینفونیتا در لا مینور اپوس ٦٦ اثر شاهین فرهت رپرتوار این کنسرت را تشکیل می‌داد.

نصیر حیدریان پیش از اجرای قطعه پایانی این کنسرت رو به مخاطبان گفت: نوازندگان این ارکستر برای دانه دانه این نت‌ها زحمت می‌کشیدند که بتوانند آنطور که هست اجرا کنند. واقعاً زحمت کشیدند. دستشان درد نکند. آقای مریوند هم برای گروه زحمت می‌کشند و با همه نیرو نت تهیه می‌کنند.

سپس رضا مریوند که مدیریت هنری این ارکستر را بر عهده دارد در سخنانی گفت: ما هدیه ناقابلی را به پاس زحمات چند نسل موزیسینی که زیر دست آقای حیدریان تربیت شدند برای او تهیه کردیم. کاش تا هستند قدرشان را بدانیم البته فکر می‌کنم برای آقای حیدریان این اتفاق افتاده باشد.

در ادامه، سردیس حیدریان به او اهدا شد.

متاسفانه هنوز مشاهده می‌شود در برخی کنسرت‌های کلاسیک مخاطبان میان موومان‌های یک قطعه شروع به تشویق ارکستر می‌کنند. در این اجرا نیز این اتفاق پیش آمد و حیدریان به دفعات با حرکت دست خود تشویق مخاطبان را میان موومان‌ها و زمانی که قطعه هنوز به پایان نرسیده بود، قطع کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر