{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 329521

نتایج پژوهشی که توسط گروهی از پژوهشگران بریتانیایی انجام شده است نشان می دهد افرادی که زندگی روستایی دارند، از قدرت شنوایی بالاتری نسبت به افرادی که شهرنشین هستند برخوردارند.

نتایج پژوهشی که توسط گروهی از پژوهشگران بریتانیایی انجام شده است نشان می دهد افرادی که زندگی روستایی دارند، از  قدرت شنوایی  بالاتری نسبت به افرادی که شهرنشین هستند برخوردارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، روستایی ها و شهرنشین ها تفاوت هایی در قدرت شنوایی خود دارند که این موضوع تا حد زیادی به نحوه زندگی آنها و مواجهه آنان با  آلودگی های صوتی  مرتبط است.

بر اساس این پژوهش اغلب شهرنشین ها در معرض سر و صدا خودروها، آلودگی های صوتی محل کار، شلوغی شهرها و مواردی مشابه هستند. در حالی که روستایی ها اساسا با این معضلات مواجه نمی شوند. از دیگر تفاوت های شهرنشین ها و روستایی ها میزان وابستگی شهرنشین ها به موسیقی است که برای گوش دادن به آن از انواع هدفون ها  استفاده می کنند. همانطور که می دانیم گوش دادن به موسیقی با صدای بلند مخاطراتی جدی برای گوشی رقم می زند و از عفونت گوش تا آسیب به پرده گوش را در پی دارند. بر همین اساس است که بسیاری از شهرنشین ها به علت استفاده مکرر از انواع هندزفری و هدفون با آسیب های شنوایی مواجهند در حالی که روستایی ها این مشکل را ندارند.

جالب است بدانید بر اساس این پژوهش حتی آلودگی هوا در شهرهای بزرگ نیز در بروز مشکلات شنوایی شهرنشین ها در برابر روستایی ها بی تاثیر نیست. درواقع شهرنشین ها بیشتر در معرض عفونت گوش ناشی از آلودگی های زیست محیطی قرار دارند.

بخش دیگری که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفت مسئله یکنواخت شدن صداها بود. درواقع افرادی که در شهرهای صنعتی زندگی و در کارخانه های بزرگ کار می کنند بیشتر در معرض مشکل یکنواختی صداها و کاهش آستانه هشیاری گوش های خود قرار دارند و این یک مشکل بزرگ محسوب می شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری