کد خبر 324743

عجیب‌ترین اختراعات سال۲۰۱۸ چه بودند؟ +تصاویر

در میان اختراعات کارآمدی که هر ساله ارائه می‌شوند، مواردی نیز به چشم می‌خورند که شاید با وجود کارآمد بودن عجیب به نظر برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در سال ۲۰۱۸ نیز مانند سال‌های گذشته، محصولات جدیدی ابداع و ارائه شد که در اینجا به عجیب‌ترین آنها اشاره می‌شود.

اسکوتر الکتریکی

57802880

اسکوتر الکتریکی شرکت "رایدروید"(RidRoid) موسوم به "کانگورو"(CanguRo)، یک اسکوتر الکتریکی خودران است که می‌تواند مانند یک خودرو، کاربر را به مقصد برساند. این اسکوتر که به مجموعه‌ای حسگر و سیستم آنبرد هوش مصنوعی مجهز است، می‌تواند مانند یک حیوان خانگی به دنبال کاربر برود یا او را در یک مکان و زمان خاص ملاقات کند.

پیوند هنر با آبشش مصنوعی!

57802876

با بالا رفتن سطح دریا و از بین رفتن شهرهای ساحلی، تهدید رو به زوال این تغییرات اقلیمی می‌تواند به مهاجرت‌ گسترده انسان‌ها در داخل کشور منجر شود اما به جای یافتن راهی برای کاهش آثار کربن می‌توان راه‌های مورد استفاده آبزیان را به کار برد.

گروهی از پژوهشگران ژاپنی، ابزاری ابداع کرده‌اند که مانند یک آبشش مصنوعی عمل می‌کند. این ابزار موسوم به "آمفیبیو"(Amphibio) که یک پوشش چاپ سه‌بعدی است، به کاربر امکان می‌دهد زیر آب نفس بکشد. به گفته طراح آبشش، این ابزار نمی‌تواند آب را با سرعت کافی پردازش کند تا غواص را زنده نگه دارد و پاسخگوی عمق بیش از چند پا نخواهد بود.

صابونی که لغزنده نیست

57802881

صابون معمولا بسیار لغزنده است و از هنگام شست‌ و شو از دست لیز می‌خورد. "تترا سوپ" (Tetra Soap)، یک محصول جدید شبیه به تتراپاد است که به خاطر داشتن شکل منحصربه‌فرد، می‌توان آن را راحت‌تر در دست گرفت و مشکلات صابون‌های معمولی را ندارد.

استخر متحرک

یک طراح فرانسوی، نوعی استخر ارائه داده که شبیه به یک آکواریوم غیرمعمول است و می‌توان آن را به استخر تبدیل کرد. اگرچه این استخر، متحرک است اما حرکت دادن آن هنگام پر شدن کار دشواری خواهد بود.

اسکیت برقی

57803533

"سگ‌وی‌" (Segway)، راه جدیدی برای انتقال کاربران خود ارائه داده است. این محصول جدید موسوم به "Drift W۱"، یک جفت اسکیت برقی با قابلیت حفظ تعادل است که می‌تواند به افزایش سرعت حرکت کاربران کمک کند.

بطری هوشمند

57802879

گاهی اوقات، مشکلات ابتدایی، به کمک فناوری حل می‌شوند. یکی از این مشکلات، باز کردن یک بطری نوشیدنی قابل استفاده مجدد برای نوشیدن محتویات آن و بستن دوباره بطری برای پیشگیری از آلودگی است.

در بطری‌های "لید" (Lyd) با کمک یک روش مهندسی شده، تنها هنگامی باز می‌شود که تماس لب‌های کاربر را حس کند و به این ترتیب فقط در هنگام نیاز در آن باز شود.

چکشی که میخ را در خود جای می‌دهد!

57802878

کوبیدن میخ با چکش معمولا به انگشتان دست آسیب می‌زند. یکی از عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸ ، نخستین نمونه از یک چکش بود که میخ‌ها را در خود جای داده است. در این ابزار جدید، میخ‌ها در یک محفظه قرار می‌گیرند و هنگام کوبیدن چکش از آن بیرون می‌آیند. این ابزار فقط در حد نخستین نمونه ارائه شده و شاید برای سال نو به بازار عرضه نشود.

عینکی که تبلیغات را حذف می‌کند!

57802877

دیدن تبلیغات برای بسیاری از افراد، یک کابوس است اما برای حل این مشکل، نوعی عینک ارائه شده که می‌تواند تبلیغات را از دید کاربران خود محو کند. این عینک موسوم به "IRL Glasses" می‌تواند صفحه تلویزیون‌های LCD و LED را خالی نشان دهد تا کاربران مجبور به تماشای تبلیغات نباشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر