کد خبر 322816

وزیر علوم خبر داد؛

پذیرش ویژه داوطلبان با معدل۲۰ برای رشته‌های پرمتقاضی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از طرحی برای حذف کنکور توسط این وزارتخانه خبر داد و گفت: هم اکنون دانشگاه‌ها به دنبال طرحی هستند تا از میان داوطلبان ورود به دانشگاه که معدل ۲۰ گرفته اند، برای رشته‌های پرمتقاضی دانشجو انتخاب کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، منصور غلامی امروز - سه شنبه - درباره زمان حذف کنکور افزود: با پذیرش 85 درصد داوطلبان ورود به دانشگاه براساس سوابق تحصیلی در چند سال آینده کنکور حذف می‌شود.
وی در پاسخ به اینکه چه زمانی کنکور برای 15 درصد باقی مانده حذف خواهد شد، توضیح داد: زمانی که آموزش و پرورش بتواند نمرات قابل اعتماد دوره‌های سه سال آخر متوسطه را به سازمان سنجش ارائه دهد و براساس این اطلاعات ارزیابی صورت ‌گیرد کنکور به کلی حذف خواهد شد.

**برای پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه با معدل 20 باید آزمونی عادلانه برگزار شود
وزیر علوم بیان کرد: در این ارزیابی باید نکته ظریفی رعایت شود؛ در شرایطی که 500 هزار نفر تمایل دارند در رشته پزشکی پذیرفته شوند در حالیکه 100 هزار نفر معدل 20 دارند، تفکیک آنها به مسابقه یا امتحانی نیاز است لذا دانشگاه‌ها باید امتحانی تعریف کنند تا از این طریق از میان متقاضیان و افرادی که نمرات بالایی کسب کرده‌اند دانشجویان را برای رشته‌هایی مانند پزشکی انتخاب کنند.
وی در پاسخ به اینکه در این طرح دانشگاه‌ها امتحان ورودی را برگزار می‌کنند، توضیح داد: ممکن است؛ در واقع انتخاب از میان کسانی که معدل 20 به دست آورده‌اند، پروژه‌ای است که در حال حاضر دانشگاه‌ها بر روی آن کار می‌کنند.

**طی 2 دو سال آینده کنکور حذف می‌شود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: طی 2 دو سال آینده این پروژه اجرایی خواهد شد و کنکور حذف می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر